Bedrijven in de gemeente Paliseul: cijfers uit de KBO

In de gemeente Paliseul, in de provincie Luxemburg, zijn 371 rechtspersonen en 884 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 21,3 jaar oud, en 25,1% heeft geen NACEBEL-code. Bij 274 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 11 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 6 postcodes van Paliseul zijn hier samengeteld.

371

rechtspersonen met maatschappelijk adres

884

vestigingen

21,3 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

90 (25,1%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

274 (31,0%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

11 (1,2%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Paliseul op de kaart van de provincie Luxemburg

Paliseul staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Paliseul te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–20,7
  2. 20,7–22,7
  3. 22,7–24,6
  4. 24,6–27,8
  5. 27,8–31,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Paliseul

Paliseul heeft 6 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Paliseul
6850 Paliseul22323,7 jaar27,9%27,9%1,1%
6851 Nollevaux1215,9 jaar8,3%42,9%4,1%
6852 Opont8215,0 jaar20,3%33,5%1,2%
6853 Framont2017,5 jaar21,1%37,5%0,0%
6856 Fays-les-Veneurs3122,5 jaar20,0%36,4%1,3%
6913 Paliseul (Maissin)355,4 jaar100,0%0,0%0,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Paliseul?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1900.

  1. Jonger dan 1 jaar3,5% · 13
  2. 1 tot 5 jaar17,5% · 65
  3. 5 tot 10 jaar14,8% · 55
  4. 10 tot 20 jaar22,1% · 82
  5. 20 tot 50 jaar34,2% · 127
  6. 50 jaar of ouder7,8% · 29

Welke rechtsvormen zijn er in Paliseul?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV18,2% · 162
  2. BVBA2,4% · 21
  3. NV2,8% · 25
  4. vzw8,5% · 76
  5. VME1,2% · 11
  6. Coöperatieve vennootschap1,1% · 10
  7. Commanditaire vennootschap0,7% · 6
  8. VOF0,2% · 2
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid2,6% · 23
  10. BTW-eenheid0,2% · 2
  11. Stichting0,1% · 1
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)2,1% · 19
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)59,8% · 533

Paliseul vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België

Paliseul vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Paliseul21,3 jaar25,1%31,0%1,2%
Provincie Luxemburg20,3 jaar27,3%23,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Paliseul

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Paliseul?

In Paliseul staan 371 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 884 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Paliseul?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Paliseul 21,3 jaar oud (België: 17,5 jaar). 7,8% bestaat al 50 jaar of langer en 21,0% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Paliseul hebben geen NACEBEL-code?

90 van de 358 rechtspersonen in Paliseul (25,1%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Paliseul hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Paliseul hebben 274 van de 884 vestigingen (31,0%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Paliseul hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Paliseul hebben 11 van de 884 vestigingen (1,2%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Paliseul? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luxemburg

Meer statistieken

Begrippen