Bedrijven in de gemeente Ramillies: cijfers uit de KBO

In de gemeente Ramillies, in de provincie Waals-Brabant, zijn 519 rechtspersonen en 1.022 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 14,9 jaar oud, en 16,7% heeft geen NACEBEL-code. Bij 365 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 5 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Ramillies zijn hier samengeteld.

519

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.022

vestigingen

14,9 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

85 (16,7%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

365 (35,7%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

5 (0,5%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Ramillies op de kaart van de provincie Waals-Brabant

Ramillies staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Ramillies te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 23,0–26,8
  2. 26,8–28,2
  3. 28,2–30,3
  4. 30,3–32,1
  5. 32,1–37,3

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Ramillies

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Ramillies
1367 Geest-Gérompont-Petit-Rosière51914,9 jaar16,7%35,7%0,5%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Ramillies?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1959.

  1. Jonger dan 1 jaar5,6% · 29
  2. 1 tot 5 jaar22,2% · 115
  3. 5 tot 10 jaar19,5% · 101
  4. 10 tot 20 jaar26,4% · 137
  5. 20 tot 50 jaar22,5% · 117
  6. 50 jaar of ouder3,9% · 20

Welke rechtsvormen zijn er in Ramillies?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV28,3% · 312
  2. BVBA2,4% · 27
  3. NV1,4% · 16
  4. vzw6,3% · 69
  5. VME0,5% · 6
  6. Coöperatieve vennootschap0,7% · 8
  7. Commanditaire vennootschap1,3% · 14
  8. VOF0,5% · 6
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,9% · 21
  10. BTW-eenheid0,5% · 5
  11. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,6% · 18
  12. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)54,5% · 602

Ramillies vergeleken met de provincie Waals-Brabant, het Waals Gewest en België

Ramillies vergeleken met de provincie Waals-Brabant, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Ramillies14,9 jaar16,7%35,7%0,5%
Provincie Waals-Brabant16,8 jaar15,8%27,8%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Ramillies

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Ramillies?

In Ramillies staan 519 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.022 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Ramillies?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Ramillies 14,9 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,9% bestaat al 50 jaar of langer en 27,7% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Ramillies hebben geen NACEBEL-code?

85 van de 508 rechtspersonen in Ramillies (16,7%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Ramillies hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Ramillies hebben 365 van de 1.022 vestigingen (35,7%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Ramillies hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Ramillies hebben 5 van de 1.022 vestigingen (0,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Ramillies? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Waals-Brabant

Meer statistieken

Begrippen