Bedrijven in de gemeente Saint-Léger: cijfers uit de KBO
In de gemeente Saint-Léger, in de provincie Luxemburg, zijn 153 rechtspersonen en 285 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,0 jaar oud, en 25,4% heeft geen NACEBEL-code. Bij 59 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 1 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Saint-Léger zijn hier samengeteld.
153
rechtspersonen met maatschappelijk adres
285
vestigingen
17,0 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
33 (25,4%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
59 (20,7%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
1 (0,4%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Saint-Léger op de kaart van de provincie Luxemburg
Saint-Léger staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Saint-Léger te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 15,2–20,7
- 20,7–22,7
- 22,7–24,6
- 24,6–27,8
- 27,8–31,0
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Saint-Léger
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 6747 Saint-Léger | 153 | 17,0 jaar | 25,4% | 20,7% | 0,4% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Saint-Léger?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1960.
- Jonger dan 1 jaar9,8% · 15
- 1 tot 5 jaar15,0% · 23
- 5 tot 10 jaar21,6% · 33
- 10 tot 20 jaar20,3% · 31
- 20 tot 50 jaar28,8% · 44
- 50 jaar of ouder4,6% · 7
Welke rechtsvormen zijn er in Saint-Léger?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV18,6% · 62
- BVBA0,6% · 2
- NV1,5% · 5
- vzw10,5% · 35
- VME6,6% · 22
- Coöperatieve vennootschap0,9% · 3
- Commanditaire vennootschap0,3% · 1
- VOF0,9% · 3
- Zonder rechtspersoonlijkheid2,7% · 9
- BTW-eenheid0,3% · 1
- Stichting0,3% · 1
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,8% · 6
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)55,0% · 183
Saint-Léger vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Saint-Léger | 17,0 jaar | 25,4% | 20,7% | 0,4% |
| Provincie Luxemburg | 20,3 jaar | 27,3% | 23,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Saint-Léger
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Saint-Léger?
In Saint-Léger staan 153 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 285 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Saint-Léger?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Saint-Léger 17,0 jaar oud (België: 17,5 jaar). 4,6% bestaat al 50 jaar of langer en 24,8% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Saint-Léger hebben geen NACEBEL-code?
33 van de 130 rechtspersonen in Saint-Léger (25,4%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Saint-Léger hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Saint-Léger hebben 59 van de 285 vestigingen (20,7%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Saint-Léger hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Saint-Léger hebben 1 van de 285 vestigingen (0,4%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Saint-Léger? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Luxemburg
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie