Bedrijven in de gemeente Tubize: cijfers uit de KBO

In de gemeente Tubize, in de provincie Waals-Brabant, zijn 1.889 rechtspersonen en 2.982 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,5 jaar oud, en 19,1% heeft geen NACEBEL-code. Bij 772 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 23 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

Tubize heet in het andere landsdeel ook Tubeke.

De cijfers van alle postcodes van Tubize zijn hier samengeteld.

1.889

rechtspersonen met maatschappelijk adres

2.982

vestigingen

16,5 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

311 (19,1%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

772 (25,9%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

23 (0,8%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Tubize op de kaart van de provincie Waals-Brabant

Tubize staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Tubize te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 23,0–26,8
  2. 26,8–28,2
  3. 28,2–30,3
  4. 30,3–32,1
  5. 32,1–37,3

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Tubize

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Tubize
1480 Tubize1.88916,5 jaar19,1%25,9%0,8%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Tubize?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1888.

  1. Jonger dan 1 jaar5,8% · 109
  2. 1 tot 5 jaar20,1% · 379
  3. 5 tot 10 jaar16,6% · 314
  4. 10 tot 20 jaar26,5% · 501
  5. 20 tot 50 jaar27,9% · 527
  6. 50 jaar of ouder3,1% · 59

Welke rechtsvormen zijn er in Tubize?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV27,1% · 864
  2. BVBA3,6% · 116
  3. NV3,9% · 124
  4. vzw8,6% · 273
  5. VME8,0% · 255
  6. Coöperatieve vennootschap0,8% · 25
  7. Commanditaire vennootschap1,7% · 53
  8. VOF0,7% · 22
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid0,6% · 20
  10. BTW-eenheid0,2% · 6
  11. Stichting0,1% · 2
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,8% · 26
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)43,9% · 1.400

Tubize vergeleken met de provincie Waals-Brabant, het Waals Gewest en België

Tubize vergeleken met de provincie Waals-Brabant, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Tubize16,5 jaar19,1%25,9%0,8%
Provincie Waals-Brabant16,8 jaar15,8%27,8%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Tubize

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Tubize?

In Tubize staan 1.889 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.982 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Tubize?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Tubize 16,5 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,1% bestaat al 50 jaar of langer en 25,8% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Tubize hebben geen NACEBEL-code?

311 van de 1.628 rechtspersonen in Tubize (19,1%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Tubize hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Tubize hebben 772 van de 2.982 vestigingen (25,9%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Tubize hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Tubize hebben 23 van de 2.982 vestigingen (0,8%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Tubize? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Waals-Brabant

Meer statistieken

Begrippen