Bedrijven in de gemeente Vaux-sur-Sûre: cijfers uit de KBO

In de gemeente Vaux-sur-Sûre, in de provincie Luxemburg, zijn 356 rechtspersonen en 865 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 18,4 jaar oud, en 22,4% heeft geen NACEBEL-code. Bij 235 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 8 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 2 postcodes van Vaux-sur-Sûre zijn hier samengeteld.

356

rechtspersonen met maatschappelijk adres

865

vestigingen

18,4 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

76 (22,4%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

235 (27,2%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

8 (0,9%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Vaux-sur-Sûre op de kaart van de provincie Luxemburg

Vaux-sur-Sûre staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Vaux-sur-Sûre te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–20,7
  2. 20,7–22,7
  3. 22,7–24,6
  4. 24,6–27,8
  5. 27,8–31,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Vaux-sur-Sûre

Vaux-sur-Sûre heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Vaux-sur-Sûre
6640 Nives35318,0 jaar22,0%27,0%0,9%
6642 Vaux-sur-Sûre (Juseret)363,5 jaar66,7%37,5%0,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Vaux-sur-Sûre?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1905.

  1. Jonger dan 1 jaar5,9% · 21
  2. 1 tot 5 jaar26,7% · 95
  3. 5 tot 10 jaar13,2% · 47
  4. 10 tot 20 jaar21,1% · 75
  5. 20 tot 50 jaar27,5% · 98
  6. 50 jaar of ouder5,6% · 20

Welke rechtsvormen zijn er in Vaux-sur-Sûre?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV17,0% · 156
  2. BVBA0,9% · 8
  3. NV1,5% · 14
  4. vzw8,4% · 77
  5. VME1,4% · 13
  6. Coöperatieve vennootschap0,9% · 8
  7. Commanditaire vennootschap1,3% · 12
  8. VOF0,5% · 5
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid3,9% · 36
  10. BTW-eenheid0,4% · 4
  11. Stichting0,1% · 1
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,6% · 15
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)61,9% · 566

Vaux-sur-Sûre vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België

Vaux-sur-Sûre vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Vaux-sur-Sûre18,4 jaar22,4%27,2%0,9%
Provincie Luxemburg20,3 jaar27,3%23,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Vaux-sur-Sûre

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Vaux-sur-Sûre?

In Vaux-sur-Sûre staan 356 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 865 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Vaux-sur-Sûre?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Vaux-sur-Sûre 18,4 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,6% bestaat al 50 jaar of langer en 32,6% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Vaux-sur-Sûre hebben geen NACEBEL-code?

76 van de 339 rechtspersonen in Vaux-sur-Sûre (22,4%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Vaux-sur-Sûre hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Vaux-sur-Sûre hebben 235 van de 865 vestigingen (27,2%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Vaux-sur-Sûre hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Vaux-sur-Sûre hebben 8 van de 865 vestigingen (0,9%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Vaux-sur-Sûre? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luxemburg

Meer statistieken

Begrippen