Bedrijven in de gemeente Vielsalm: cijfers uit de KBO

In de gemeente Vielsalm, in de provincie Luxemburg, zijn 538 rechtspersonen en 1.184 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 23,1 jaar oud, en 26,2% heeft geen NACEBEL-code. Bij 324 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 13 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 3 postcodes van Vielsalm zijn hier samengeteld.

538

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.184

vestigingen

23,1 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

134 (26,2%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

324 (27,4%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

13 (1,1%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Vielsalm op de kaart van de provincie Luxemburg

Vielsalm staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Vielsalm te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–20,7
  2. 20,7–22,7
  3. 22,7–24,6
  4. 24,6–27,8
  5. 27,8–31,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Vielsalm

Vielsalm heeft 3 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Vielsalm
6690 Bihain / Petit-Thier42023,2 jaar27,3%26,1%0,5%
6692 Petit-Thier4321,1 jaar20,9%40,0%5,3%
6698 Grand-Halleux7523,8 jaar23,3%28,8%2,5%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Vielsalm?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1890.

  1. Jonger dan 1 jaar3,9% · 21
  2. 1 tot 5 jaar13,9% · 75
  3. 5 tot 10 jaar14,9% · 80
  4. 10 tot 20 jaar19,5% · 105
  5. 20 tot 50 jaar38,3% · 206
  6. 50 jaar of ouder9,5% · 51

Welke rechtsvormen zijn er in Vielsalm?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV18,0% · 211
  2. BVBA2,5% · 29
  3. NV2,6% · 31
  4. vzw11,3% · 133
  5. VME2,2% · 26
  6. Coöperatieve vennootschap1,4% · 17
  7. Commanditaire vennootschap0,8% · 9
  8. VOF0,8% · 9
  9. Buitenlandse entiteit0,1% · 1
  10. Zonder rechtspersoonlijkheid1,8% · 21
  11. Stichting0,2% · 2
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)2,3% · 27
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)56,0% · 658

Vielsalm vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België

Vielsalm vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Vielsalm23,1 jaar26,2%27,4%1,1%
Provincie Luxemburg20,3 jaar27,3%23,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Vielsalm

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Vielsalm?

In Vielsalm staan 538 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.184 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Vielsalm?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Vielsalm 23,1 jaar oud (België: 17,5 jaar). 9,5% bestaat al 50 jaar of langer en 17,8% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Vielsalm hebben geen NACEBEL-code?

134 van de 511 rechtspersonen in Vielsalm (26,2%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Vielsalm hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Vielsalm hebben 324 van de 1.184 vestigingen (27,4%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Vielsalm hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Vielsalm hebben 13 van de 1.184 vestigingen (1,1%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Vielsalm? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luxemburg

Meer statistieken

Begrippen