Bedrijven in de gemeente Vresse-sur-Semois: cijfers uit de KBO

In de gemeente Vresse-sur-Semois, in de provincie Namen, zijn 190 rechtspersonen en 477 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 24,1 jaar oud, en 31,7% heeft geen NACEBEL-code. Bij 139 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 2 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Vresse-sur-Semois zijn hier samengeteld.

190

rechtspersonen met maatschappelijk adres

477

vestigingen

24,1 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

59 (31,7%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

139 (29,1%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

2 (0,4%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Vresse-sur-Semois op de kaart van de provincie Namen

Vresse-sur-Semois staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Vresse-sur-Semois te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 23,2–25,7
  2. 25,7–28,4
  3. 28,4–29,2
  4. 29,2–30,5
  5. 30,5–33,5

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Vresse-sur-Semois

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Vresse-sur-Semois
5550 Sugny19024,1 jaar31,7%29,1%0,4%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Vresse-sur-Semois?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1938.

  1. Jonger dan 1 jaar4,2% · 8
  2. 1 tot 5 jaar15,8% · 30
  3. 5 tot 10 jaar14,7% · 28
  4. 10 tot 20 jaar15,3% · 29
  5. 20 tot 50 jaar38,4% · 73
  6. 50 jaar of ouder11,6% · 22

Welke rechtsvormen zijn er in Vresse-sur-Semois?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV15,7% · 74
  2. BVBA2,1% · 10
  3. NV2,3% · 11
  4. vzw11,0% · 52
  5. VME0,8% · 4
  6. Coöperatieve vennootschap0,6% · 3
  7. Commanditaire vennootschap0,6% · 3
  8. VOF1,3% · 6
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,5% · 7
  10. Stichting0,2% · 1
  11. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)2,1% · 10
  12. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)61,7% · 291

Vresse-sur-Semois vergeleken met de provincie Namen, het Waals Gewest en België

Vresse-sur-Semois vergeleken met de provincie Namen, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Vresse-sur-Semois24,1 jaar31,7%29,1%0,4%
Provincie Namen18,2 jaar21,5%27,1%0,5%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Vresse-sur-Semois

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Vresse-sur-Semois?

In Vresse-sur-Semois staan 190 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 477 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Vresse-sur-Semois?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Vresse-sur-Semois 24,1 jaar oud (België: 17,5 jaar). 11,6% bestaat al 50 jaar of langer en 20,0% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Vresse-sur-Semois hebben geen NACEBEL-code?

59 van de 186 rechtspersonen in Vresse-sur-Semois (31,7%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Vresse-sur-Semois hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Vresse-sur-Semois hebben 139 van de 477 vestigingen (29,1%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Vresse-sur-Semois hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Vresse-sur-Semois hebben 2 van de 477 vestigingen (0,4%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Vresse-sur-Semois? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Namen

Meer statistieken

Begrippen