Bedrijven in de gemeente Walhain: cijfers uit de KBO
In de gemeente Walhain, in de provincie Waals-Brabant, zijn 794 rechtspersonen en 1.411 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 14,5 jaar oud, en 14,2% heeft geen NACEBEL-code. Bij 454 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 11 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Walhain zijn hier samengeteld.
794
rechtspersonen met maatschappelijk adres
1.411
vestigingen
14,5 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
109 (14,2%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
454 (32,2%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
11 (0,8%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Walhain op de kaart van de provincie Waals-Brabant
Walhain staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Walhain te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 23,0–26,8
- 26,8–28,2
- 28,2–30,3
- 30,3–32,1
- 32,1–37,3
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Walhain
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 1457 Walhain-Saint-Paul | 794 | 14,5 jaar | 14,2% | 32,2% | 0,8% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Walhain?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1899.
- Jonger dan 1 jaar6,3% · 50
- 1 tot 5 jaar21,7% · 172
- 5 tot 10 jaar20,2% · 160
- 10 tot 20 jaar26,3% · 209
- 20 tot 50 jaar23,4% · 186
- 50 jaar of ouder2,1% · 17
Welke rechtsvormen zijn er in Walhain?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV32,1% · 483
- BVBA2,8% · 42
- NV1,8% · 27
- vzw6,8% · 102
- VME1,6% · 24
- Coöperatieve vennootschap0,6% · 9
- Commanditaire vennootschap1,9% · 29
- VOF0,7% · 10
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,5% · 22
- BTW-eenheid0,1% · 2
- Stichting0,3% · 5
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,0% · 15
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)48,8% · 733
Walhain vergeleken met de provincie Waals-Brabant, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Walhain | 14,5 jaar | 14,2% | 32,2% | 0,8% |
| Provincie Waals-Brabant | 16,8 jaar | 15,8% | 27,8% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Walhain
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Walhain?
In Walhain staan 794 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.411 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Walhain?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Walhain 14,5 jaar oud (België: 17,5 jaar). 2,1% bestaat al 50 jaar of langer en 28,0% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Walhain hebben geen NACEBEL-code?
109 van de 767 rechtspersonen in Walhain (14,2%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Walhain hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Walhain hebben 454 van de 1.411 vestigingen (32,2%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Walhain hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Walhain hebben 11 van de 1.411 vestigingen (0,8%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Walhain? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Waals-Brabant
- Waterloo
- Wavre
- Braine-l’Alleud
- Ottignies-Louvain-la-Neuve
- Nivelles
- Lasne
- Rixensart
- Tubize
- Genappe
- Chaumont-Gistoux
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie