Bedrijven in de gemeente Waterloo: cijfers uit de KBO

In de gemeente Waterloo, in de provincie Waals-Brabant, zijn 4.896 rechtspersonen en 7.064 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,7 jaar oud, en 12,3% heeft geen NACEBEL-code. Bij 1.824 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 34 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Waterloo zijn hier samengeteld.

4.896

rechtspersonen met maatschappelijk adres

7.064

vestigingen

16,7 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

561 (12,3%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

1.824 (25,8%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

34 (0,5%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Waterloo op de kaart van de provincie Waals-Brabant

Waterloo staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Waterloo te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 23,0–26,8
  2. 26,8–28,2
  3. 28,2–30,3
  4. 30,3–32,1
  5. 32,1–37,3

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Waterloo

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Waterloo
1410 Waterloo4.89616,7 jaar12,3%25,8%0,5%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Waterloo?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1898.

  1. Jonger dan 1 jaar4,2% · 207
  2. 1 tot 5 jaar18,9% · 927
  3. 5 tot 10 jaar18,5% · 907
  4. 10 tot 20 jaar27,1% · 1.326
  5. 20 tot 50 jaar28,0% · 1.370
  6. 50 jaar of ouder3,2% · 158

Welke rechtsvormen zijn er in Waterloo?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV39,6% · 2.812
  2. BVBA5,0% · 353
  3. NV5,7% · 407
  4. vzw5,5% · 389
  5. VME4,4% · 309
  6. Coöperatieve vennootschap1,0% · 73
  7. Commanditaire vennootschap1,5% · 103
  8. VOF0,7% · 48
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,0% · 68
  10. BTW-eenheid0,3% · 23
  11. Stichting0,2% · 13
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,3% · 22
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)34,9% · 2.476

Waterloo vergeleken met de provincie Waals-Brabant, het Waals Gewest en België

Waterloo vergeleken met de provincie Waals-Brabant, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Waterloo16,7 jaar12,3%25,8%0,5%
Provincie Waals-Brabant16,8 jaar15,8%27,8%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Waterloo

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Waterloo?

In Waterloo staan 4.896 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 7.064 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Waterloo?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Waterloo 16,7 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,2% bestaat al 50 jaar of langer en 23,2% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Waterloo hebben geen NACEBEL-code?

561 van de 4.563 rechtspersonen in Waterloo (12,3%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Waterloo hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Waterloo hebben 1.824 van de 7.064 vestigingen (25,8%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Waterloo hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Waterloo hebben 34 van de 7.064 vestigingen (0,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Waterloo? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Waals-Brabant

Meer statistieken

Begrippen