Bedrijven in de gemeente Wellin: cijfers uit de KBO
In de gemeente Wellin, in de provincie Luxemburg, zijn 209 rechtspersonen en 479 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 19,8 jaar oud, en 27,6% heeft geen NACEBEL-code. Bij 107 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 3 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 4 postcodes van Wellin zijn hier samengeteld.
209
rechtspersonen met maatschappelijk adres
479
vestigingen
19,8 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
54 (27,6%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
107 (22,3%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
3 (0,6%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Wellin op de kaart van de provincie Luxemburg
Wellin staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Wellin te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 15,2–20,7
- 20,7–22,7
- 22,7–24,6
- 24,6–27,8
- 27,8–31,0
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Wellin
Wellin heeft 4 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 6920 Wellin / Sohier | 130 | 24,0 jaar | 34,2% | 21,0% | 0,4% |
|---|---|---|---|---|---|
| 6921 Chanly | 28 | 11,1 jaar | 11,1% | 25,0% | 1,4% |
| 6922 Halma | 36 | 13,1 jaar | 11,8% | 26,1% | 0,0% |
| 6924 Lomprez | 15 | 16,0 jaar | 40,0% | 18,8% | 2,1% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Wellin?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1922.
- Jonger dan 1 jaar6,2% · 13
- 1 tot 5 jaar20,6% · 43
- 5 tot 10 jaar12,0% · 25
- 10 tot 20 jaar25,8% · 54
- 20 tot 50 jaar25,4% · 53
- 50 jaar of ouder10,0% · 21
Welke rechtsvormen zijn er in Wellin?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV17,2% · 85
- BVBA1,2% · 6
- NV1,8% · 9
- vzw8,7% · 43
- VME2,4% · 12
- Coöperatieve vennootschap0,4% · 2
- Commanditaire vennootschap1,4% · 7
- VOF0,2% · 1
- Buitenlandse entiteit0,2% · 1
- Zonder rechtspersoonlijkheid3,4% · 17
- Stichting0,4% · 2
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)3,2% · 16
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)59,3% · 293
Wellin vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Wellin | 19,8 jaar | 27,6% | 22,3% | 0,6% |
| Provincie Luxemburg | 20,3 jaar | 27,3% | 23,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Wellin
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Wellin?
In Wellin staan 209 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 479 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Wellin?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Wellin 19,8 jaar oud (België: 17,5 jaar). 10,0% bestaat al 50 jaar of langer en 26,8% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Wellin hebben geen NACEBEL-code?
54 van de 196 rechtspersonen in Wellin (27,6%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Wellin hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Wellin hebben 107 van de 479 vestigingen (22,3%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Wellin hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Wellin hebben 3 van de 479 vestigingen (0,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Wellin? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Luxemburg
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie