Bedrijven in postcode 7140 Morlanwelz-Mariemont: cijfers uit de KBO

In postcode 7140 Morlanwelz-Mariemont, in de provincie Henegouwen, zijn 464 rechtspersonen en 951 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 20,7 jaar oud, en 23,1% heeft geen NACEBEL-code. Bij 180 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 4 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

Postcode 7140 Morlanwelz-Mariemont hoort bij de gemeente Morlanwelz. Morlanwelz heeft 2 postcodes, elk met een eigen pagina; de cijfers van de hele gemeente staan op de pagina van Morlanwelz.

464

rechtspersonen met maatschappelijk adres

951

vestigingen

20,7 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

93 (23,1%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

180 (18,9%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

4 (0,4%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Hoe oud zijn de bedrijven in Morlanwelz?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1898.

  1. Jonger dan 1 jaar6,5% · 30
  2. 1 tot 5 jaar19,2% · 89
  3. 5 tot 10 jaar13,8% · 64
  4. 10 tot 20 jaar19,8% · 92
  5. 20 tot 50 jaar32,1% · 149
  6. 50 jaar of ouder8,6% · 40

Welke rechtsvormen zijn er in Morlanwelz?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging.

  1. BV23,0% · 221
  2. BVBA2,0% · 19
  3. NV2,5% · 24
  4. vzw5,4% · 52
  5. VME6,5% · 62
  6. Coöperatieve vennootschap1,1% · 11
  7. Commanditaire vennootschap0,9% · 9
  8. VOF0,4% · 4
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,5% · 14
  10. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,5% · 14
  11. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)55,2% · 530

Morlanwelz vergeleken met de provincie Henegouwen en België

Vergelijking van 7140 Morlanwelz-Mariemont met de provincie Henegouwen en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
7140 Morlanwelz-Mariemont20,7 jaar23,1%18,9%0,4%
Morlanwelz18,6 jaar22,2%21,5%0,6%
Provincie Henegouwen18,7 jaar19,5%23,4%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Gedeelde adressen

In 7140 Morlanwelz-Mariemont zijn er 1 adressen waar 10 of meer rechtspersonen hun maatschappelijk adres hebben. Samen zijn dat 13 rechtspersonen (2,8% van alle in Morlanwelz). Op het drukste adres zijn er 13. Zulke concentraties horen vaak bij boekhoudkantoren, kantoorgebouwen of domiciliëringsadressen.

Veelgestelde vragen over bedrijven in postcode 7140 Morlanwelz-Mariemont

+Hoeveel bedrijven zijn er in postcode 7140 Morlanwelz-Mariemont?

In 7140 Morlanwelz-Mariemont staan 464 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 951 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in postcode 7140 Morlanwelz-Mariemont?

Gemiddeld is een rechtspersoon in 7140 Morlanwelz-Mariemont 20,7 jaar oud (België: 17,5 jaar). 8,6% bestaat al 50 jaar of langer en 25,6% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in postcode 7140 Morlanwelz-Mariemont hebben geen NACEBEL-code?

93 van de 402 rechtspersonen in 7140 Morlanwelz-Mariemont (23,1%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In de provincie Henegouwen is dat 19,5%, in België 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in postcode 7140 Morlanwelz-Mariemont hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In 7140 Morlanwelz-Mariemont hebben 180 van de 951 vestigingen (18,9%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in postcode 7140 Morlanwelz-Mariemont hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In 7140 Morlanwelz-Mariemont hebben 4 van de 951 vestigingen (0,4%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Morlanwelz? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere postcodes in Morlanwelz

Alle cijfers van heel Morlanwelz →

Andere plaatsen in de provincie Henegouwen

Begrippen