Bedrijven in de provincie Limburg: cijfers per gemeente
In de provincie Limburg zijn 80.779 rechtspersonen en 125.899 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,8 jaar oud, 11,1% heeft geen NACEBEL-code en bij 31,7% van de vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten, bij 2,0% meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
80.779
rechtspersonen met maatschappelijk adres
125.899
vestigingen
15,8 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
8.163 (11,1%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
39.932 (31,7%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
2.482 (2,0%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Aandachtspunten en rechtsvormen per gemeente in de provincie Limburg
Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm en wijs een gemeente aan voor het aandeel ter plaatse, vergeleken met België. Een klik opent de pagina van de gemeente, met dezelfde keuze.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 24,5–30,8
- 30,8–31,3
- 31,3–32,6
- 32,6–34,1
- 34,1–36,9
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Hoe oud zijn de bedrijven in de provincie Limburg?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1809.
- Jonger dan 1 jaar5,6% · 4.521
- 1 tot 5 jaar21,5% · 17.398
- 5 tot 10 jaar18,7% · 15.116
- 10 tot 20 jaar23,6% · 19.085
- 20 tot 50 jaar27,5% · 22.230
- 50 jaar of ouder3,0% · 2.427
Welke rechtsvormen zijn er in de provincie Limburg?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV32,4% · 41.929
- BVBA2,6% · 3.389
- NV4,2% · 5.389
- vzw6,2% · 8.066
- VME5,2% · 6.762
- Coöperatieve vennootschap0,2% · 293
- Commanditaire vennootschap4,7% · 6.056
- VOF2,0% · 2.612
- Buitenlandse entiteit0,0% · 1
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,8% · 2.283
- BTW-eenheid0,5% · 693
- Stichting0,1% · 141
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,6% · 759
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)39,4% · 50.941
Grootste gemeenten in de provincie Limburg
- Hasselt11.559 rechtspersonen
- Genk6.018 rechtspersonen
- Sint-Truiden3.916 rechtspersonen
- Beringen3.830 rechtspersonen
- Bilzen-Hoeselt3.669 rechtspersonen
- Tongeren-Borgloon3.627 rechtspersonen
- Heusden-Zolder3.478 rechtspersonen
- Pelt3.080 rechtspersonen
- Lommel2.812 rechtspersonen
- Tessenderlo-Ham2.711 rechtspersonen
- Maasmechelen2.643 rechtspersonen
- Houthalen-Helchteren2.384 rechtspersonen
Oudste ondernemersbestand
- Voeren19,0 jaar
- Hamont-Achel17,6 jaar
- Sint-Truiden16,8 jaar
- Hasselt16,7 jaar
- Maaseik16,5 jaar
Jongste ondernemersbestand
- Oudsbergen14,4 jaar
- As14,5 jaar
- Diepenbeek14,5 jaar
- Zonhoven14,7 jaar
- Beringen14,8 jaar
Meeste bedrijven zonder NACEBEL
- Voeren23,9%
- Leopoldsburg14,9%
- Maasmechelen13,0%
- Kinrooi13,0%
- Sint-Truiden12,8%
Meeste vestigingen met te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Wellen36,9%
- Nieuwerkerken36,2%
- Oudsbergen35,7%
- Halen35,2%
- Lummen35,1%
Provincie Limburg vergeleken met Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Provincie Limburg | 15,8 jaar | 11,1% | 31,7% | 2,0% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de provincie Limburg
+Hoeveel bedrijven zijn er in de provincie Limburg?
In de provincie Limburg zijn 80.779 actieve rechtspersonen ingeschreven met hun maatschappelijk adres, verspreid over 38 gemeenten, en 125.899 vestigingen.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de provincie Limburg?
Gemiddeld 15,8 jaar (België: 17,5 jaar). 3,0% bestaat al 50 jaar of langer.
+Hoeveel bedrijven in de provincie Limburg hebben geen NACEBEL-code?
8.163 rechtspersonen (11,1%). In heel België is dat 15,7%.
+Hoeveel vestigingen in de provincie Limburg hebben meer dan 5 hoofdactiviteiten?
39.932 van de 125.899 vestigingen (31,7%), tegenover 27,3% in België.
+Hoeveel vestigingen in de provincie Limburg hebben meer dan 20 nevenactiviteiten?
2.482 van de 125.899 vestigingen (2,0%), tegenover 1,3% in België. Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Zoek je ondernemingsnummer op en zie meteen of je binnen de NACEBEL 2025-limiet blijft. Gratis, zonder account.
Alle gemeenten in de provincie Limburg
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| Alken3570 | 1.274 | 15,9 jaar | 10,0% | 33,9% | 1,1% |
|---|---|---|---|---|---|
| As3665 | 643 | 14,5 jaar | 12,3% | 31,3% | 1,7% |
| Beringen4 postcodes | 3.830 | 14,8 jaar | 9,7% | 33,6% | 2,6% |
| Bilzen-Hoeselt5 postcodes | 3.669 | 15,2 jaar | 11,0% | 32,7% | 1,6% |
| Bocholt3950 | 1.135 | 15,7 jaar | 11,5% | 31,4% | 2,6% |
| Bree3960 | 1.822 | 16,2 jaar | 9,8% | 33,6% | 2,1% |
| Diepenbeek3590 | 1.756 | 14,5 jaar | 10,0% | 30,8% | 2,3% |
| Dilsen-Stokkem3650 | 1.555 | 15,3 jaar | 9,5% | 33,5% | 1,9% |
| Genk3600 | 6.018 | 15,8 jaar | 12,5% | 30,9% | 1,9% |
| Gingelom4 postcodes | 573 | 15,4 jaar | 11,9% | 32,5% | 1,3% |
| Halen3545 | 889 | 16,4 jaar | 12,3% | 35,2% | 1,4% |
| Hamont-Achel3930 | 1.147 | 17,6 jaar | 12,4% | 29,2% | 1,5% |
| Hasselt10 postcodes | 11.559 | 16,7 jaar | 11,6% | 30,0% | 1,6% |
| Hechtel-Eksel2 postcodes | 1.086 | 14,9 jaar | 11,5% | 31,3% | 3,0% |
| Heers3870 | 528 | 15,6 jaar | 12,5% | 32,5% | 2,5% |
| Herk-de-Stad3540 | 1.447 | 15,1 jaar | 8,2% | 34,5% | 2,1% |
| Herstappe3717 | 18 | 20,3 jaar | 27,8% | 50,0% | 7,7% |
| Heusden-Zolder3550 | 3.478 | 15,6 jaar | 10,9% | 33,1% | 2,6% |
| Houthalen-Helchteren3530 | 2.384 | 15,4 jaar | 11,4% | 35,1% | 2,3% |
| Kinrooi3640 | 920 | 15,2 jaar | 13,0% | 31,4% | 2,0% |
| Lanaken2 postcodes | 2.152 | 15,8 jaar | 10,1% | 28,2% | 1,4% |
| Leopoldsburg2 postcodes | 1.122 | 15,6 jaar | 14,9% | 31,0% | 2,8% |
| Lommel3920 | 2.812 | 15,9 jaar | 11,3% | 30,8% | 2,1% |
| Lummen3 postcodes | 1.649 | 15,3 jaar | 9,3% | 35,1% | 2,5% |
| Maaseik3680 | 2.039 | 16,5 jaar | 12,5% | 29,1% | 2,0% |
| Maasmechelen2 postcodes | 2.643 | 15,5 jaar | 13,0% | 30,7% | 1,8% |
| Nieuwerkerken3850 | 607 | 14,9 jaar | 8,1% | 36,2% | 1,3% |
| Oudsbergen2 postcodes | 2.134 | 14,4 jaar | 8,4% | 35,7% | 2,2% |
| Peer3990 | 1.450 | 15,6 jaar | 11,9% | 32,5% | 2,7% |
| Pelt2 postcodes | 3.080 | 15,6 jaar | 10,0% | 32,2% | 1,9% |
| Riemst4 postcodes | 1.255 | 16,0 jaar | 10,5% | 28,2% | 1,8% |
| Sint-Truiden3 postcodes | 3.916 | 16,8 jaar | 12,8% | 31,2% | 1,6% |
| Tessenderlo-Ham2 postcodes | 2.711 | 15,9 jaar | 9,5% | 32,0% | 2,9% |
| Tongeren-Borgloon2 postcodes | 3.627 | 16,4 jaar | 12,2% | 29,0% | 1,4% |
| Voeren5 postcodes | 348 | 19,0 jaar | 23,9% | 24,5% | 1,1% |
| Wellen2 postcodes | 605 | 15,9 jaar | 10,5% | 36,9% | 2,0% |
| Zonhoven3520 | 2.219 | 14,7 jaar | 7,4% | 33,2% | 2,4% |
| Zutendaal3690 | 679 | 15,8 jaar | 12,1% | 34,2% | 0,9% |
Oorspronkelijke volgorde
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie