Bedrijven in de provincie Limburg: cijfers per gemeente

In de provincie Limburg zijn 80.779 rechtspersonen en 125.899 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,8 jaar oud, 11,1% heeft geen NACEBEL-code en bij 31,7% van de vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten, bij 2,0% meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

80.779

rechtspersonen met maatschappelijk adres

125.899

vestigingen

15,8 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

8.163 (11,1%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

39.932 (31,7%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

2.482 (2,0%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Aandachtspunten en rechtsvormen per gemeente in de provincie Limburg

Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm en wijs een gemeente aan voor het aandeel ter plaatse, vergeleken met België. Een klik opent de pagina van de gemeente, met dezelfde keuze.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 24,5–30,8
  2. 30,8–31,3
  3. 31,3–32,6
  4. 32,6–34,1
  5. 34,1–36,9

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Hoe oud zijn de bedrijven in de provincie Limburg?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1809.

  1. Jonger dan 1 jaar5,6% · 4.521
  2. 1 tot 5 jaar21,5% · 17.398
  3. 5 tot 10 jaar18,7% · 15.116
  4. 10 tot 20 jaar23,6% · 19.085
  5. 20 tot 50 jaar27,5% · 22.230
  6. 50 jaar of ouder3,0% · 2.427

Welke rechtsvormen zijn er in de provincie Limburg?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV32,4% · 41.929
  2. BVBA2,6% · 3.389
  3. NV4,2% · 5.389
  4. vzw6,2% · 8.066
  5. VME5,2% · 6.762
  6. Coöperatieve vennootschap0,2% · 293
  7. Commanditaire vennootschap4,7% · 6.056
  8. VOF2,0% · 2.612
  9. Buitenlandse entiteit0,0% · 1
  10. Zonder rechtspersoonlijkheid1,8% · 2.283
  11. BTW-eenheid0,5% · 693
  12. Stichting0,1% · 141
  13. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,6% · 759
  14. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)39,4% · 50.941

Grootste gemeenten in de provincie Limburg

  1. Hasselt11.559 rechtspersonen
  2. Genk6.018 rechtspersonen
  3. Sint-Truiden3.916 rechtspersonen
  4. Beringen3.830 rechtspersonen
  5. Bilzen-Hoeselt3.669 rechtspersonen
  6. Tongeren-Borgloon3.627 rechtspersonen
  7. Heusden-Zolder3.478 rechtspersonen
  8. Pelt3.080 rechtspersonen
  9. Lommel2.812 rechtspersonen
  10. Tessenderlo-Ham2.711 rechtspersonen
  11. Maasmechelen2.643 rechtspersonen
  12. Houthalen-Helchteren2.384 rechtspersonen

Oudste ondernemersbestand

Jongste ondernemersbestand

Meeste bedrijven zonder NACEBEL

Meeste vestigingen met te veel hoofd-NACEBEL-codes

Provincie Limburg vergeleken met Vlaams Gewest en België

Provincie Limburg vergeleken met Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Provincie Limburg15,8 jaar11,1%31,7%2,0%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de provincie Limburg

+Hoeveel bedrijven zijn er in de provincie Limburg?

In de provincie Limburg zijn 80.779 actieve rechtspersonen ingeschreven met hun maatschappelijk adres, verspreid over 38 gemeenten, en 125.899 vestigingen.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de provincie Limburg?

Gemiddeld 15,8 jaar (België: 17,5 jaar). 3,0% bestaat al 50 jaar of langer.

+Hoeveel bedrijven in de provincie Limburg hebben geen NACEBEL-code?

8.163 rechtspersonen (11,1%). In heel België is dat 15,7%.

+Hoeveel vestigingen in de provincie Limburg hebben meer dan 5 hoofdactiviteiten?

39.932 van de 125.899 vestigingen (31,7%), tegenover 27,3% in België.

+Hoeveel vestigingen in de provincie Limburg hebben meer dan 20 nevenactiviteiten?

2.482 van de 125.899 vestigingen (2,0%), tegenover 1,3% in België. Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Zoek je ondernemingsnummer op en zie meteen of je binnen de NACEBEL 2025-limiet blijft. Gratis, zonder account.

Alle gemeenten in de provincie Limburg

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Alle gemeenten in de provincie Limburg
Alken35701.27415,9 jaar10,0%33,9%1,1%
As366564314,5 jaar12,3%31,3%1,7%
Beringen4 postcodes3.83014,8 jaar9,7%33,6%2,6%
Bilzen-Hoeselt5 postcodes3.66915,2 jaar11,0%32,7%1,6%
Bocholt39501.13515,7 jaar11,5%31,4%2,6%
Bree39601.82216,2 jaar9,8%33,6%2,1%
Diepenbeek35901.75614,5 jaar10,0%30,8%2,3%
Dilsen-Stokkem36501.55515,3 jaar9,5%33,5%1,9%
Genk36006.01815,8 jaar12,5%30,9%1,9%
Gingelom4 postcodes57315,4 jaar11,9%32,5%1,3%
Halen354588916,4 jaar12,3%35,2%1,4%
Hamont-Achel39301.14717,6 jaar12,4%29,2%1,5%
Hasselt10 postcodes11.55916,7 jaar11,6%30,0%1,6%
Hechtel-Eksel2 postcodes1.08614,9 jaar11,5%31,3%3,0%
Heers387052815,6 jaar12,5%32,5%2,5%
Herk-de-Stad35401.44715,1 jaar8,2%34,5%2,1%
Herstappe37171820,3 jaar27,8%50,0%7,7%
Heusden-Zolder35503.47815,6 jaar10,9%33,1%2,6%
Houthalen-Helchteren35302.38415,4 jaar11,4%35,1%2,3%
Kinrooi364092015,2 jaar13,0%31,4%2,0%
Lanaken2 postcodes2.15215,8 jaar10,1%28,2%1,4%
Leopoldsburg2 postcodes1.12215,6 jaar14,9%31,0%2,8%
Lommel39202.81215,9 jaar11,3%30,8%2,1%
Lummen3 postcodes1.64915,3 jaar9,3%35,1%2,5%
Maaseik36802.03916,5 jaar12,5%29,1%2,0%
Maasmechelen2 postcodes2.64315,5 jaar13,0%30,7%1,8%
Nieuwerkerken385060714,9 jaar8,1%36,2%1,3%
Oudsbergen2 postcodes2.13414,4 jaar8,4%35,7%2,2%
Peer39901.45015,6 jaar11,9%32,5%2,7%
Pelt2 postcodes3.08015,6 jaar10,0%32,2%1,9%
Riemst4 postcodes1.25516,0 jaar10,5%28,2%1,8%
Sint-Truiden3 postcodes3.91616,8 jaar12,8%31,2%1,6%
Tessenderlo-Ham2 postcodes2.71115,9 jaar9,5%32,0%2,9%
Tongeren-Borgloon2 postcodes3.62716,4 jaar12,2%29,0%1,4%
Voeren5 postcodes34819,0 jaar23,9%24,5%1,1%
Wellen2 postcodes60515,9 jaar10,5%36,9%2,0%
Zonhoven35202.21914,7 jaar7,4%33,2%2,4%
Zutendaal369067915,8 jaar12,1%34,2%0,9%

Oorspronkelijke volgorde

Meer statistieken

Begrippen