Bedrijven in de provincie Luxemburg: cijfers per gemeente
In de provincie Luxemburg zijn 18.253 rechtspersonen en 39.002 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 20,3 jaar oud, 27,3% heeft geen NACEBEL-code en bij 23,4% van de vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten, bij 0,6% meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
18.253
rechtspersonen met maatschappelijk adres
39.002
vestigingen
20,3 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
4.524 (27,3%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
9.128 (23,4%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
232 (0,6%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Aandachtspunten en rechtsvormen per gemeente in de provincie Luxemburg
Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm en wijs een gemeente aan voor het aandeel ter plaatse, vergeleken met België. Een klik opent de pagina van de gemeente, met dezelfde keuze.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 15,2–20,7
- 20,7–22,7
- 22,7–24,6
- 24,6–27,8
- 27,8–31,0
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Hoe oud zijn de bedrijven in de provincie Luxemburg?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1876.
- Jonger dan 1 jaar5,3% · 968
- 1 tot 5 jaar18,2% · 3.328
- 5 tot 10 jaar15,3% · 2.788
- 10 tot 20 jaar21,3% · 3.887
- 20 tot 50 jaar31,9% · 5.830
- 50 jaar of ouder7,9% · 1.449
Welke rechtsvormen zijn er in de provincie Luxemburg?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV18,0% · 7.103
- BVBA2,1% · 832
- NV2,8% · 1.092
- vzw10,0% · 3.938
- VME4,0% · 1.581
- Coöperatieve vennootschap1,0% · 375
- Commanditaire vennootschap0,8% · 312
- VOF0,6% · 230
- Buitenlandse entiteit0,0% · 3
- Zonder rechtspersoonlijkheid2,3% · 911
- BTW-eenheid0,3% · 103
- Stichting0,2% · 63
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)2,2% · 855
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)55,9% · 22.059
Grootste gemeenten in de provincie Luxemburg
- Arlon1.824 rechtspersonen
- Bastogne1.416 rechtspersonen
- Marche-en-Famenne1.380 rechtspersonen
- Libramont-Chevigny964 rechtspersonen
- Durbuy924 rechtspersonen
- Virton644 rechtspersonen
- Neufchâteau587 rechtspersonen
- Aubange585 rechtspersonen
- Bertrix582 rechtspersonen
- Vielsalm538 rechtspersonen
- Habay437 rechtspersonen
- Bouillon433 rechtspersonen
Oudste ondernemersbestand
- Rouvroy24,5 jaar
- Meix-devant-Virton24,3 jaar
- Bouillon24,1 jaar
- Saint-Hubert23,9 jaar
- Vielsalm23,1 jaar
Jongste ondernemersbestand
- Saint-Léger17,0 jaar
- Neufchâteau17,1 jaar
- Habay17,7 jaar
- Léglise17,8 jaar
- Vaux-sur-Sûre18,4 jaar
Meeste bedrijven zonder NACEBEL
- Rouvroy42,0%
- Meix-devant-Virton37,8%
- Chiny36,9%
- Martelange36,7%
- Fauvillers36,4%
Provincie Luxemburg vergeleken met Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Provincie Luxemburg | 20,3 jaar | 27,3% | 23,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de provincie Luxemburg
+Hoeveel bedrijven zijn er in de provincie Luxemburg?
In de provincie Luxemburg zijn 18.253 actieve rechtspersonen ingeschreven met hun maatschappelijk adres, verspreid over 43 gemeenten, en 39.002 vestigingen.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de provincie Luxemburg?
Gemiddeld 20,3 jaar (België: 17,5 jaar). 7,9% bestaat al 50 jaar of langer.
+Hoeveel bedrijven in de provincie Luxemburg hebben geen NACEBEL-code?
4.524 rechtspersonen (27,3%). In heel België is dat 15,7%.
+Hoeveel vestigingen in de provincie Luxemburg hebben meer dan 5 hoofdactiviteiten?
9.128 van de 39.002 vestigingen (23,4%), tegenover 27,3% in België.
+Hoeveel vestigingen in de provincie Luxemburg hebben meer dan 20 nevenactiviteiten?
232 van de 39.002 vestigingen (0,6%), tegenover 1,3% in België. Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Zoek je ondernemingsnummer op en zie meteen of je binnen de NACEBEL 2025-limiet blijft. Gratis, zonder account.
Alle gemeenten in de provincie Luxemburg
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| Arlon2 postcodes | 1.824 | 20,4 jaar | 32,0% | 15,4% | 0,4% |
|---|---|---|---|---|---|
| Attert3 postcodes | 263 | 19,7 jaar | 32,7% | 18,6% | 0,6% |
| Aubange3 postcodes | 585 | 19,2 jaar | 32,0% | 15,2% | 0,3% |
| Bastogne4 postcodes | 1.416 | 19,9 jaar | 24,6% | 22,6% | 0,3% |
| Bertrix2 postcodes | 582 | 20,0 jaar | 25,6% | 30,0% | 1,5% |
| Bouillon8 postcodes | 433 | 24,1 jaar | 21,1% | 24,4% | 1,1% |
| Chiny4 postcodes | 293 | 21,7 jaar | 36,9% | 23,2% | 0,6% |
| Daverdisse6929 | 82 | 19,8 jaar | 31,3% | 29,5% | 2,0% |
| Durbuy2 postcodes | 924 | 19,4 jaar | 22,4% | 24,7% | 0,5% |
| Erezée6997 | 231 | 20,2 jaar | 23,3% | 22,2% | 0,8% |
| Etalle6 postcodes | 333 | 19,2 jaar | 30,1% | 22,7% | 0,2% |
| Fauvillers6637 | 142 | 20,8 jaar | 36,4% | 22,5% | 0,9% |
| Florenville4 postcodes | 390 | 21,7 jaar | 28,9% | 19,8% | 0,1% |
| Gouvy5 postcodes | 369 | 22,6 jaar | 28,3% | 27,8% | 0,8% |
| Habay4 postcodes | 437 | 17,7 jaar | 35,9% | 18,9% | 0,7% |
| Herbeumont6887 | 91 | 19,7 jaar | 29,4% | 24,9% | 0,9% |
| Hotton6990 | 347 | 19,0 jaar | 22,1% | 29,7% | 0,6% |
| Houffalize6 postcodes | 405 | 22,2 jaar | 29,8% | 27,1% | 0,3% |
| La Roche-en-Ardenne5 postcodes | 385 | 21,7 jaar | 22,8% | 26,2% | 0,5% |
| Léglise2 postcodes | 292 | 17,8 jaar | 23,0% | 28,1% | 0,3% |
| Libin3 postcodes | 357 | 19,1 jaar | 21,6% | 29,0% | 0,9% |
| Libramont-Chevigny6800 | 964 | 21,4 jaar | 26,0% | 22,7% | 0,3% |
| Manhay2 postcodes | 331 | 20,2 jaar | 19,1% | 29,1% | 1,5% |
| Marche-en-Famenne2 postcodes | 1.380 | 19,1 jaar | 24,2% | 21,7% | 0,4% |
| Martelange6630 | 114 | 19,4 jaar | 36,7% | 18,8% | 0,5% |
| Meix-devant-Virton6769 | 131 | 24,3 jaar | 37,8% | 22,3% | 0,7% |
| Messancy3 postcodes | 353 | 20,0 jaar | 28,1% | 18,7% | 0,0% |
| Musson6750 | 134 | 21,8 jaar | 36,1% | 21,8% | 1,2% |
| Nassogne5 postcodes | 327 | 19,3 jaar | 28,6% | 27,7% | 0,5% |
| Neufchâteau6840 | 587 | 17,1 jaar | 21,9% | 24,3% | 1,1% |
| Paliseul6 postcodes | 371 | 21,3 jaar | 25,1% | 31,0% | 1,2% |
| Rendeux6987 | 213 | 19,8 jaar | 21,5% | 28,1% | 0,4% |
| Rouvroy6767 | 119 | 24,5 jaar | 42,0% | 27,1% | 0,0% |
| Saint-Hubert6870 | 360 | 23,9 jaar | 35,8% | 24,6% | 0,2% |
| Saint-Léger6747 | 153 | 17,0 jaar | 25,4% | 20,7% | 0,4% |
| Sainte-Ode2 postcodes | 205 | 22,6 jaar | 32,2% | 23,6% | 0,9% |
| Tellin6927 | 150 | 18,5 jaar | 19,3% | 23,4% | 0,0% |
| Tenneville3 postcodes | 198 | 18,6 jaar | 26,0% | 28,6% | 0,6% |
| Tintigny3 postcodes | 235 | 20,1 jaar | 32,0% | 24,1% | 0,9% |
| Vaux-sur-Sûre2 postcodes | 356 | 18,4 jaar | 22,4% | 27,2% | 0,9% |
| Vielsalm3 postcodes | 538 | 23,1 jaar | 26,2% | 27,4% | 1,1% |
| Virton3 postcodes | 644 | 21,7 jaar | 34,3% | 19,2% | 0,2% |
| Wellin4 postcodes | 209 | 19,8 jaar | 27,6% | 22,3% | 0,6% |
Oorspronkelijke volgorde
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie