Bedrijven in de provincie Namen: cijfers per gemeente
In de provincie Namen zijn 36.571 rechtspersonen en 72.188 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 18,2 jaar oud, 21,5% heeft geen NACEBEL-code en bij 27,1% van de vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten, bij 0,5% meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
36.571
rechtspersonen met maatschappelijk adres
72.188
vestigingen
18,2 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
7.267 (21,5%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
19.561 (27,1%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
394 (0,5%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Aandachtspunten en rechtsvormen per gemeente in de provincie Namen
Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm en wijs een gemeente aan voor het aandeel ter plaatse, vergeleken met België. Een klik opent de pagina van de gemeente, met dezelfde keuze.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 23,2–25,7
- 25,7–28,4
- 28,4–29,2
- 29,2–30,5
- 30,5–33,5
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Hoe oud zijn de bedrijven in de provincie Namen?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1809.
- Jonger dan 1 jaar5,9% · 2.170
- 1 tot 5 jaar19,7% · 7.205
- 5 tot 10 jaar16,7% · 6.105
- 10 tot 20 jaar22,7% · 8.287
- 20 tot 50 jaar29,7% · 10.853
- 50 jaar of ouder5,3% · 1.946
Welke rechtsvormen zijn er in de provincie Namen?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV24,2% · 17.680
- BVBA2,3% · 1.660
- NV2,8% · 2.023
- vzw8,6% · 6.274
- VME3,6% · 2.605
- Coöperatieve vennootschap0,9% · 681
- Commanditaire vennootschap1,2% · 875
- VOF0,5% · 382
- Buitenlandse entiteit0,0% · 2
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,5% · 1.111
- BTW-eenheid0,3% · 240
- Stichting0,2% · 115
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,4% · 1.046
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)52,5% · 38.332
Grootste gemeenten in de provincie Namen
- Namur10.221 rechtspersonen
- Gembloux2.413 rechtspersonen
- Andenne1.585 rechtspersonen
- Ciney1.370 rechtspersonen
- Sambreville1.307 rechtspersonen
- Eghezée1.259 rechtspersonen
- Walcourt1.130 rechtspersonen
- Dinant1.056 rechtspersonen
- Profondeville1.006 rechtspersonen
- Jemeppe-sur-Sambre980 rechtspersonen
- Couvin897 rechtspersonen
- Rochefort863 rechtspersonen
Oudste ondernemersbestand
- Viroinval24,3 jaar
- Vresse-sur-Semois24,1 jaar
- Couvin22,8 jaar
- Gedinne22,4 jaar
- Doische22,3 jaar
Jongste ondernemersbestand
- Ohey14,9 jaar
- La Bruyère15,5 jaar
- Assesse15,8 jaar
- Fosses-la-Ville16,0 jaar
- Gesves16,0 jaar
Meeste bedrijven zonder NACEBEL
- Viroinval32,9%
- Vresse-sur-Semois31,7%
- Hastière28,6%
- Anhée28,0%
- Houyet27,0%
Meeste vestigingen met te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Gesves33,5%
- Fernelmont32,6%
- Hamois32,3%
- Somme-Leuze32,3%
- Onhaye31,8%
Provincie Namen vergeleken met Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Provincie Namen | 18,2 jaar | 21,5% | 27,1% | 0,5% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de provincie Namen
+Hoeveel bedrijven zijn er in de provincie Namen?
In de provincie Namen zijn 36.571 actieve rechtspersonen ingeschreven met hun maatschappelijk adres, verspreid over 38 gemeenten, en 72.188 vestigingen.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de provincie Namen?
Gemiddeld 18,2 jaar (België: 17,5 jaar). 5,3% bestaat al 50 jaar of langer.
+Hoeveel bedrijven in de provincie Namen hebben geen NACEBEL-code?
7.267 rechtspersonen (21,5%). In heel België is dat 15,7%.
+Hoeveel vestigingen in de provincie Namen hebben meer dan 5 hoofdactiviteiten?
19.561 van de 72.188 vestigingen (27,1%), tegenover 27,3% in België.
+Hoeveel vestigingen in de provincie Namen hebben meer dan 20 nevenactiviteiten?
394 van de 72.188 vestigingen (0,5%), tegenover 1,3% in België. Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Zoek je ondernemingsnummer op en zie meteen of je binnen de NACEBEL 2025-limiet blijft. Gratis, zonder account.
Alle gemeenten in de provincie Namen
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| Andenne5300 | 1.585 | 16,9 jaar | 20,6% | 26,8% | 0,6% |
|---|---|---|---|---|---|
| Anhée2 postcodes | 452 | 19,0 jaar | 28,0% | 31,7% | 0,6% |
| Assesse5 postcodes | 716 | 15,8 jaar | 18,5% | 31,6% | 0,7% |
| Beauraing6 postcodes | 536 | 19,5 jaar | 25,6% | 26,9% | 0,6% |
| Bièvre5555 | 234 | 20,8 jaar | 20,2% | 28,3% | 1,1% |
| Cerfontaine5630 | 269 | 19,7 jaar | 26,9% | 26,5% | 0,3% |
| Ciney5590 | 1.370 | 18,8 jaar | 19,7% | 28,6% | 0,5% |
| Couvin5660 | 897 | 22,8 jaar | 24,7% | 23,3% | 0,7% |
| Dinant6 postcodes | 1.056 | 20,3 jaar | 25,9% | 25,1% | 0,5% |
| Doische5680 | 154 | 22,3 jaar | 23,5% | 23,5% | 1,2% |
| Eghezée2 postcodes | 1.259 | 16,6 jaar | 18,0% | 30,0% | 0,5% |
| Fernelmont5380 | 739 | 16,6 jaar | 16,0% | 32,6% | 0,6% |
| Floreffe5150 | 636 | 17,0 jaar | 16,4% | 30,5% | 0,5% |
| Florennes2 postcodes | 630 | 18,8 jaar | 21,2% | 25,5% | 0,6% |
| Fosses-la-Ville5070 | 660 | 16,0 jaar | 17,0% | 26,1% | 0,3% |
| Gedinne5575 | 304 | 22,4 jaar | 26,3% | 29,7% | 0,8% |
| Gembloux4 postcodes | 2.413 | 16,5 jaar | 16,9% | 29,0% | 0,5% |
| Gesves5340 | 612 | 16,0 jaar | 17,5% | 33,5% | 0,3% |
| Hamois6 postcodes | 539 | 16,1 jaar | 19,9% | 32,3% | 1,2% |
| Hastière5 postcodes | 274 | 19,5 jaar | 28,6% | 29,0% | 0,6% |
| Havelange4 postcodes | 414 | 17,6 jaar | 18,9% | 28,6% | 0,3% |
| Houyet6 postcodes | 358 | 20,0 jaar | 27,0% | 29,3% | 0,4% |
| Jemeppe-sur-Sambre2 postcodes | 980 | 17,3 jaar | 20,1% | 28,4% | 0,8% |
| La Bruyère2 postcodes | 777 | 15,5 jaar | 14,8% | 29,1% | 0,4% |
| Mettet4 postcodes | 842 | 17,0 jaar | 15,9% | 28,5% | 0,9% |
| Namur11 postcodes | 10.221 | 18,9 jaar | 24,5% | 23,2% | 0,4% |
| Ohey5 postcodes | 378 | 14,9 jaar | 16,4% | 29,6% | 0,5% |
| Onhaye5 postcodes | 201 | 18,1 jaar | 21,9% | 31,8% | 0,2% |
| Philippeville5600 | 584 | 21,2 jaar | 22,6% | 24,4% | 0,2% |
| Profondeville2 postcodes | 1.006 | 16,4 jaar | 20,0% | 30,5% | 0,3% |
| Rochefort3 postcodes | 863 | 20,1 jaar | 23,9% | 24,9% | 0,5% |
| Sambreville5060 | 1.307 | 18,2 jaar | 22,8% | 26,4% | 0,5% |
| Sombreffe5140 | 630 | 16,9 jaar | 18,1% | 29,5% | 0,6% |
| Somme-Leuze5377 | 432 | 16,3 jaar | 22,2% | 32,3% | 0,8% |
| Viroinval5670 | 291 | 24,3 jaar | 32,9% | 24,2% | 0,3% |
| Vresse-sur-Semois5550 | 190 | 24,1 jaar | 31,7% | 29,1% | 0,4% |
| Walcourt2 postcodes | 1.130 | 16,9 jaar | 17,6% | 26,9% | 0,7% |
| Yvoir4 postcodes | 632 | 17,8 jaar | 24,9% | 30,5% | 0,9% |
Oorspronkelijke volgorde
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie