Bedrijven in de provincie Waals-Brabant: cijfers per gemeente
In de provincie Waals-Brabant zijn 47.083 rechtspersonen en 74.748 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,8 jaar oud, 15,8% heeft geen NACEBEL-code en bij 27,8% van de vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten, bij 0,6% meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
47.083
rechtspersonen met maatschappelijk adres
74.748
vestigingen
16,8 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
6.904 (15,8%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
20.780 (27,8%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
457 (0,6%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Aandachtspunten en rechtsvormen per gemeente in de provincie Waals-Brabant
Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm en wijs een gemeente aan voor het aandeel ter plaatse, vergeleken met België. Een klik opent de pagina van de gemeente, met dezelfde keuze.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 23,0–26,8
- 26,8–28,2
- 28,2–30,3
- 30,3–32,1
- 32,1–37,3
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Hoe oud zijn de bedrijven in de provincie Waals-Brabant?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1830.
- Jonger dan 1 jaar5,3% · 2.505
- 1 tot 5 jaar18,7% · 8.797
- 5 tot 10 jaar18,3% · 8.614
- 10 tot 20 jaar25,6% · 12.030
- 20 tot 50 jaar28,6% · 13.466
- 50 jaar of ouder3,5% · 1.669
Welke rechtsvormen zijn er in de provincie Waals-Brabant?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV33,0% · 25.419
- BVBA3,8% · 2.914
- NV4,5% · 3.483
- vzw7,3% · 5.630
- VME4,0% · 3.059
- Coöperatieve vennootschap0,8% · 654
- Commanditaire vennootschap1,7% · 1.272
- VOF0,6% · 454
- Buitenlandse entiteit0,0% · 1
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,1% · 830
- BTW-eenheid0,4% · 273
- Stichting0,2% · 174
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,7% · 523
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)42,0% · 32.330
Grootste gemeenten in de provincie Waals-Brabant
- Waterloo4.896 rechtspersonen
- Wavre4.669 rechtspersonen
- Braine-l’Alleud4.333 rechtspersonen
- Ottignies-Louvain-la-Neuve3.408 rechtspersonen
- Nivelles3.405 rechtspersonen
- Lasne3.141 rechtspersonen
- Rixensart2.764 rechtspersonen
- Tubize1.889 rechtspersonen
- Genappe1.784 rechtspersonen
- Chaumont-Gistoux1.715 rechtspersonen
- Grez-Doiceau1.681 rechtspersonen
- Jodoigne1.397 rechtspersonen
Oudste ondernemersbestand
- Ottignies-Louvain-la-Neuve18,5 jaar
- Nivelles18,4 jaar
- Wavre18,0 jaar
- Jodoigne17,4 jaar
- Ittre17,3 jaar
Jongste ondernemersbestand
- Walhain14,5 jaar
- Chaumont-Gistoux14,6 jaar
- Mont-Saint-Guibert14,9 jaar
- Ramillies14,9 jaar
- Orp-Jauche15,5 jaar
Meeste bedrijven zonder NACEBEL
- Ottignies-Louvain-la-Neuve23,3%
- Hélécine21,7%
- Orp-Jauche21,1%
- Court-Saint-Etienne19,5%
- Jodoigne19,4%
Meeste vestigingen met te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Incourt37,3%
- Ramillies35,7%
- Ittre33,2%
- Orp-Jauche33,0%
- Beauvechain32,3%
Provincie Waals-Brabant vergeleken met Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Provincie Waals-Brabant | 16,8 jaar | 15,8% | 27,8% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de provincie Waals-Brabant
+Hoeveel bedrijven zijn er in de provincie Waals-Brabant?
In de provincie Waals-Brabant zijn 47.083 actieve rechtspersonen ingeschreven met hun maatschappelijk adres, verspreid over 27 gemeenten, en 74.748 vestigingen.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de provincie Waals-Brabant?
Gemiddeld 16,8 jaar (België: 17,5 jaar). 3,5% bestaat al 50 jaar of langer.
+Hoeveel bedrijven in de provincie Waals-Brabant hebben geen NACEBEL-code?
6.904 rechtspersonen (15,8%). In heel België is dat 15,7%.
+Hoeveel vestigingen in de provincie Waals-Brabant hebben meer dan 5 hoofdactiviteiten?
20.780 van de 74.748 vestigingen (27,8%), tegenover 27,3% in België.
+Hoeveel vestigingen in de provincie Waals-Brabant hebben meer dan 20 nevenactiviteiten?
457 van de 74.748 vestigingen (0,6%), tegenover 1,3% in België. Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Zoek je ondernemingsnummer op en zie meteen of je binnen de NACEBEL 2025-limiet blijft. Gratis, zonder account.
Alle gemeenten in de provincie Waals-Brabant
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| Beauvechain1320 | 707 | 16,0 jaar | 17,3% | 32,3% | 0,6% |
|---|---|---|---|---|---|
| Braine-l’Alleud3 postcodes | 4.333 | 16,8 jaar | 14,5% | 27,4% | 0,5% |
| Braine-le-Château1440 | 1.192 | 16,7 jaar | 14,9% | 31,7% | 0,9% |
| Chastre1450 | 633 | 15,7 jaar | 19,4% | 29,9% | 0,4% |
| Chaumont-Gistoux2 postcodes | 1.715 | 14,6 jaar | 13,2% | 30,3% | 0,5% |
| Court-Saint-Etienne1490 | 919 | 16,4 jaar | 19,5% | 28,3% | 0,7% |
| Genappe6 postcodes | 1.784 | 16,0 jaar | 14,8% | 30,5% | 0,7% |
| Grez-Doiceau1390 | 1.681 | 16,2 jaar | 15,7% | 30,3% | 0,7% |
| Hélécine1357 | 219 | 16,2 jaar | 21,7% | 28,2% | 1,1% |
| Incourt1315 | 586 | 16,1 jaar | 18,4% | 37,3% | 0,9% |
| Ittre2 postcodes | 741 | 17,3 jaar | 17,2% | 33,2% | 0,9% |
| Jodoigne1370 | 1.397 | 17,4 jaar | 19,4% | 27,0% | 0,9% |
| La Hulpe1310 | 1.160 | 16,0 jaar | 14,9% | 28,4% | 0,3% |
| Lasne2 postcodes | 3.141 | 17,1 jaar | 10,7% | 27,0% | 0,5% |
| Mont-Saint-Guibert1435 | 1.186 | 14,9 jaar | 11,5% | 27,7% | 0,4% |
| Nivelles4 postcodes | 3.405 | 18,4 jaar | 16,8% | 23,3% | 0,5% |
| Orp-Jauche1350 | 627 | 15,5 jaar | 21,1% | 33,0% | 0,7% |
| Ottignies-Louvain-la-Neuve4 postcodes | 3.408 | 18,5 jaar | 23,3% | 23,0% | 0,6% |
| Perwez1360 | 963 | 16,2 jaar | 16,8% | 31,4% | 0,5% |
| Ramillies1367 | 519 | 14,9 jaar | 16,7% | 35,7% | 0,5% |
| Rebecq1430 | 672 | 15,5 jaar | 19,1% | 28,4% | 0,7% |
| Rixensart3 postcodes | 2.764 | 17,0 jaar | 14,6% | 26,8% | 0,7% |
| Tubize1480 | 1.889 | 16,5 jaar | 19,1% | 25,9% | 0,8% |
| Villers-la-Ville1495 | 1.083 | 16,1 jaar | 18,2% | 32,0% | 0,8% |
| Walhain1457 | 794 | 14,5 jaar | 14,2% | 32,2% | 0,8% |
| Waterloo1410 | 4.896 | 16,7 jaar | 12,3% | 25,8% | 0,5% |
| Wavre2 postcodes | 4.669 | 18,0 jaar | 15,3% | 26,4% | 0,6% |
Oorspronkelijke volgorde
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie