Bedrijven in de gemeente Anderlecht: cijfers uit de KBO

In de gemeente Anderlecht, in het Brussels Hoofdstedelijk Gewest, zijn 12.164 rechtspersonen en 16.582 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 18,1 jaar oud, en 25,3% heeft geen NACEBEL-code. Bij 4.661 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 197 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Anderlecht zijn hier samengeteld.

12.164

rechtspersonen met maatschappelijk adres

16.582

vestigingen

18,1 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

2.573 (25,3%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

4.661 (28,1%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

197 (1,2%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Anderlecht op de kaart van het Brussels Hoofdstedelijk Gewest

Anderlecht staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Anderlecht te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 18,3–19,3
  2. 19,3–20,4
  3. 20,4–25,0
  4. 25,0–28,4
  5. 28,4–33,4

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Anderlecht

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Anderlecht
1070 Anderlecht12.16418,1 jaar25,3%28,1%1,2%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Anderlecht?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1898.

  1. Jonger dan 1 jaar5,7% · 697
  2. 1 tot 5 jaar20,0% · 2.434
  3. 5 tot 10 jaar18,4% · 2.238
  4. 10 tot 20 jaar21,9% · 2.664
  5. 20 tot 50 jaar27,2% · 3.307
  6. 50 jaar of ouder6,8% · 822

Welke rechtsvormen zijn er in Anderlecht?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV27,5% · 4.959
  2. BVBA4,7% · 842
  3. NV3,4% · 607
  4. vzw11,6% · 2.085
  5. VME10,9% · 1.966
  6. Coöperatieve vennootschap1,4% · 246
  7. Commanditaire vennootschap1,2% · 222
  8. VOF0,6% · 109
  9. Buitenlandse entiteit0,0% · 2
  10. Zonder rechtspersoonlijkheid0,6% · 100
  11. BTW-eenheid0,2% · 31
  12. Stichting0,1% · 25
  13. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,6% · 107
  14. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)37,4% · 6.743

Anderlecht vergeleken met het Brussels Hoofdstedelijk Gewest en België

Anderlecht vergeleken met het Brussels Hoofdstedelijk Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Anderlecht18,1 jaar25,3%28,1%1,2%
Brussels Hoofdstedelijk Gewest20,8 jaar27,7%22,2%0,7%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Anderlecht

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Anderlecht?

In Anderlecht staan 12.164 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 16.582 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Anderlecht?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Anderlecht 18,1 jaar oud (België: 17,5 jaar). 6,8% bestaat al 50 jaar of langer en 25,7% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Anderlecht hebben geen NACEBEL-code?

2.573 van de 10.165 rechtspersonen in Anderlecht (25,3%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Anderlecht hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Anderlecht hebben 4.661 van de 16.582 vestigingen (28,1%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Anderlecht hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Anderlecht hebben 197 van de 16.582 vestigingen (1,2%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Anderlecht? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in het Brussels Hoofdstedelijk Gewest

Meer statistieken

Begrippen