Bedrijven in de gemeente Ganshoren: cijfers uit de KBO

In de gemeente Ganshoren, in het Brussels Hoofdstedelijk Gewest, zijn 2.029 rechtspersonen en 3.055 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 21,2 jaar oud, en 22,6% heeft geen NACEBEL-code. Bij 899 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 47 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Ganshoren zijn hier samengeteld.

2.029

rechtspersonen met maatschappelijk adres

3.055

vestigingen

21,2 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

346 (22,6%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

899 (29,4%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

47 (1,5%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Ganshoren op de kaart van het Brussels Hoofdstedelijk Gewest

Ganshoren staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Ganshoren te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 18,3–19,3
  2. 19,3–20,4
  3. 20,4–25,0
  4. 25,0–28,4
  5. 28,4–33,4

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Ganshoren

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Ganshoren
1083 Ganshoren2.02921,2 jaar22,6%29,4%1,5%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Ganshoren?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1923.

  1. Jonger dan 1 jaar5,1% · 103
  2. 1 tot 5 jaar17,1% · 346
  3. 5 tot 10 jaar15,9% · 323
  4. 10 tot 20 jaar21,9% · 445
  5. 20 tot 50 jaar28,4% · 577
  6. 50 jaar of ouder11,6% · 235

Welke rechtsvormen zijn er in Ganshoren?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV23,6% · 808
  2. BVBA4,0% · 136
  3. NV2,0% · 69
  4. vzw7,0% · 239
  5. VME14,5% · 497
  6. Coöperatieve vennootschap1,4% · 48
  7. Commanditaire vennootschap1,6% · 56
  8. VOF0,7% · 25
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid0,1% · 5
  10. BTW-eenheid0,1% · 2
  11. Stichting0,2% · 6
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,4% · 13
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)44,4% · 1.523

Ganshoren vergeleken met het Brussels Hoofdstedelijk Gewest en België

Ganshoren vergeleken met het Brussels Hoofdstedelijk Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Ganshoren21,2 jaar22,6%29,4%1,5%
Brussels Hoofdstedelijk Gewest20,8 jaar27,7%22,2%0,7%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Ganshoren

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Ganshoren?

In Ganshoren staan 2.029 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 3.055 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Ganshoren?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Ganshoren 21,2 jaar oud (België: 17,5 jaar). 11,6% bestaat al 50 jaar of langer en 22,1% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Ganshoren hebben geen NACEBEL-code?

346 van de 1.529 rechtspersonen in Ganshoren (22,6%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Ganshoren hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Ganshoren hebben 899 van de 3.055 vestigingen (29,4%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Ganshoren hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Ganshoren hebben 47 van de 3.055 vestigingen (1,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Ganshoren? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in het Brussels Hoofdstedelijk Gewest

Meer statistieken

Begrippen