Bedrijven in de gemeente Watermaal-Bosvoorde: cijfers uit de KBO
In de gemeente Watermaal-Bosvoorde, in het Brussels Hoofdstedelijk Gewest, zijn 4.387 rechtspersonen en 5.134 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 18,3 jaar oud, en 19,8% heeft geen NACEBEL-code. Bij 938 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 19 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
Watermaal-Bosvoorde heet in het andere landsdeel ook Watermael-Boitsfort.
De cijfers van alle postcodes van Watermaal-Bosvoorde zijn hier samengeteld.
4.387
rechtspersonen met maatschappelijk adres
5.134
vestigingen
18,3 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
801 (19,8%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
938 (18,3%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
19 (0,4%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Watermaal-Bosvoorde op de kaart van het Brussels Hoofdstedelijk Gewest
Watermaal-Bosvoorde staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Watermaal-Bosvoorde te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 18,3–19,3
- 19,3–20,4
- 20,4–25,0
- 25,0–28,4
- 28,4–33,4
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Watermaal-Bosvoorde
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 1170 Watermaal-Bosvoorde | 4.387 | 18,3 jaar | 19,8% | 18,3% | 0,4% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Watermaal-Bosvoorde?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1897.
- Jonger dan 1 jaar6,4% · 280
- 1 tot 5 jaar18,6% · 814
- 5 tot 10 jaar17,4% · 764
- 10 tot 20 jaar22,5% · 988
- 20 tot 50 jaar28,4% · 1.244
- 50 jaar of ouder6,8% · 297
Welke rechtsvormen zijn er in Watermaal-Bosvoorde?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV35,3% · 2.103
- BVBA4,5% · 268
- NV7,0% · 418
- vzw10,5% · 624
- VME5,5% · 328
- Coöperatieve vennootschap1,0% · 58
- Commanditaire vennootschap1,5% · 91
- VOF0,4% · 22
- Buitenlandse entiteit0,0% · 1
- Zonder rechtspersoonlijkheid2,6% · 153
- BTW-eenheid0,3% · 20
- Stichting0,7% · 40
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,9% · 55
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)29,9% · 1.781
Watermaal-Bosvoorde vergeleken met het Brussels Hoofdstedelijk Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Watermaal-Bosvoorde | 18,3 jaar | 19,8% | 18,3% | 0,4% |
| Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 20,8 jaar | 27,7% | 22,2% | 0,7% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Watermaal-Bosvoorde
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Watermaal-Bosvoorde?
In Watermaal-Bosvoorde staan 4.387 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 5.134 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Watermaal-Bosvoorde?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Watermaal-Bosvoorde 18,3 jaar oud (België: 17,5 jaar). 6,8% bestaat al 50 jaar of langer en 24,9% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Watermaal-Bosvoorde hebben geen NACEBEL-code?
801 van de 4.038 rechtspersonen in Watermaal-Bosvoorde (19,8%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Watermaal-Bosvoorde hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Watermaal-Bosvoorde hebben 938 van de 5.134 vestigingen (18,3%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Watermaal-Bosvoorde hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Watermaal-Bosvoorde hebben 19 van de 5.134 vestigingen (0,4%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Watermaal-Bosvoorde? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in het Brussels Hoofdstedelijk Gewest
- Brussel
- Elsene
- Ukkel
- Schaarbeek
- Anderlecht
- Etterbeek
- Sint-Jans-Molenbeek
- Sint-Gillis
- Vorst
- Sint-Lambrechts-Woluwe
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie