Bedrijven in de gemeente Gistel: cijfers uit de KBO

In de gemeente Gistel, in de provincie West-Vlaanderen, zijn 1.045 rechtspersonen en 1.726 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,7 jaar oud, en 10,8% heeft geen NACEBEL-code. Bij 573 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 27 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Gistel zijn hier samengeteld.

1.045

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.726

vestigingen

15,7 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

103 (10,8%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

573 (33,2%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

27 (1,6%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Gistel op de kaart van de provincie West-Vlaanderen

Gistel staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Gistel te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 25,6–31,3
  2. 31,3–33,2
  3. 33,2–34,9
  4. 34,9–36,1
  5. 36,1–38,7

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Gistel

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Gistel
8470 Gistel1.04515,7 jaar10,8%33,2%1,6%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Gistel?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1945.

  1. Jonger dan 1 jaar5,1% · 53
  2. 1 tot 5 jaar23,5% · 246
  3. 5 tot 10 jaar18,9% · 197
  4. 10 tot 20 jaar23,1% · 241
  5. 20 tot 50 jaar25,0% · 261
  6. 50 jaar of ouder4,5% · 47

Welke rechtsvormen zijn er in Gistel?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV26,7% · 467
  2. BVBA2,9% · 50
  3. NV2,8% · 49
  4. vzw5,2% · 91
  5. VME4,6% · 81
  6. Coöperatieve vennootschap0,1% · 2
  7. Commanditaire vennootschap9,4% · 164
  8. VOF2,4% · 42
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,3% · 22
  10. BTW-eenheid0,7% · 12
  11. Stichting0,1% · 2
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,7% · 12
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)43,2% · 756

Gistel vergeleken met de provincie West-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België

Gistel vergeleken met de provincie West-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Gistel15,7 jaar10,8%33,2%1,6%
Provincie West-Vlaanderen17,5 jaar9,9%32,4%1,5%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Gistel

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Gistel?

In Gistel staan 1.045 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.726 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Gistel?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Gistel 15,7 jaar oud (België: 17,5 jaar). 4,5% bestaat al 50 jaar of langer en 28,6% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Gistel hebben geen NACEBEL-code?

103 van de 952 rechtspersonen in Gistel (10,8%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Gistel hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Gistel hebben 573 van de 1.726 vestigingen (33,2%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Gistel hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Gistel hebben 27 van de 1.726 vestigingen (1,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Gistel? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie West-Vlaanderen

Meer statistieken

Begrippen