Bedrijven in de gemeente Moorslede: cijfers uit de KBO
In de gemeente Moorslede, in de provincie West-Vlaanderen, zijn 1.007 rechtspersonen en 1.850 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,1 jaar oud, en 6,0% heeft geen NACEBEL-code. Bij 666 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 37 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Moorslede zijn hier samengeteld.
1.007
rechtspersonen met maatschappelijk adres
1.850
vestigingen
15,1 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
58 (6,0%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
666 (36,0%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
37 (2,0%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Moorslede op de kaart van de provincie West-Vlaanderen
Moorslede staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Moorslede te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 25,6–31,3
- 31,3–33,2
- 33,2–34,9
- 34,9–36,1
- 36,1–38,7
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Moorslede
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 8890 Moorslede | 1.007 | 15,1 jaar | 6,0% | 36,0% | 2,0% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Moorslede?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1897.
- Jonger dan 1 jaar6,7% · 67
- 1 tot 5 jaar22,7% · 228
- 5 tot 10 jaar21,8% · 219
- 10 tot 20 jaar21,2% · 213
- 20 tot 50 jaar24,0% · 241
- 50 jaar of ouder3,8% · 38
Welke rechtsvormen zijn er in Moorslede?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV29,4% · 546
- BVBA2,3% · 42
- NV2,9% · 54
- vzw3,6% · 67
- VME1,4% · 26
- Commanditaire vennootschap7,3% · 135
- VOF1,9% · 36
- Zonder rechtspersoonlijkheid2,3% · 43
- BTW-eenheid1,0% · 19
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,5% · 10
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)47,3% · 877
Moorslede vergeleken met de provincie West-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Moorslede | 15,1 jaar | 6,0% | 36,0% | 2,0% |
| Provincie West-Vlaanderen | 17,5 jaar | 9,9% | 32,4% | 1,5% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Moorslede
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Moorslede?
In Moorslede staan 1.007 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.850 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Moorslede?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Moorslede 15,1 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,8% bestaat al 50 jaar of langer en 29,3% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Moorslede hebben geen NACEBEL-code?
58 van de 962 rechtspersonen in Moorslede (6,0%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Moorslede hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Moorslede hebben 666 van de 1.850 vestigingen (36,0%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Moorslede hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Moorslede hebben 37 van de 1.850 vestigingen (2,0%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Moorslede? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie West-Vlaanderen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie