Bedrijven in de gemeente Koekelare: cijfers uit de KBO

In de gemeente Koekelare, in de provincie West-Vlaanderen, zijn 783 rechtspersonen en 1.441 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,1 jaar oud, en 11,2% heeft geen NACEBEL-code. Bij 504 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 39 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Koekelare zijn hier samengeteld.

783

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.441

vestigingen

16,1 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

81 (11,2%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

504 (35,0%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

39 (2,7%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Koekelare op de kaart van de provincie West-Vlaanderen

Koekelare staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Koekelare te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 25,6–31,3
  2. 31,3–33,2
  3. 33,2–34,9
  4. 34,9–36,1
  5. 36,1–38,7

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Koekelare

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Koekelare
8680 Koekelare78316,1 jaar11,2%35,0%2,7%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Koekelare?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1908.

  1. Jonger dan 1 jaar5,9% · 46
  2. 1 tot 5 jaar22,7% · 178
  3. 5 tot 10 jaar19,4% · 152
  4. 10 tot 20 jaar21,2% · 166
  5. 20 tot 50 jaar27,6% · 216
  6. 50 jaar of ouder3,2% · 25

Welke rechtsvormen zijn er in Koekelare?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV23,7% · 346
  2. BVBA2,7% · 39
  3. NV2,1% · 31
  4. vzw5,9% · 86
  5. VME3,3% · 48
  6. Coöperatieve vennootschap0,4% · 6
  7. Commanditaire vennootschap8,4% · 122
  8. VOF2,5% · 36
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,9% · 28
  10. BTW-eenheid0,6% · 9
  11. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,8% · 11
  12. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)47,7% · 696

Koekelare vergeleken met de provincie West-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België

Koekelare vergeleken met de provincie West-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Koekelare16,1 jaar11,2%35,0%2,7%
Provincie West-Vlaanderen17,5 jaar9,9%32,4%1,5%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Koekelare

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Koekelare?

In Koekelare staan 783 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.441 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Koekelare?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Koekelare 16,1 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,2% bestaat al 50 jaar of langer en 28,6% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Koekelare hebben geen NACEBEL-code?

81 van de 726 rechtspersonen in Koekelare (11,2%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Koekelare hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Koekelare hebben 504 van de 1.441 vestigingen (35,0%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Koekelare hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Koekelare hebben 39 van de 1.441 vestigingen (2,7%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Koekelare? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie West-Vlaanderen

Meer statistieken

Begrippen