Bedrijven in de gemeente Houffalize: cijfers uit de KBO
In de gemeente Houffalize, in de provincie Luxemburg, zijn 405 rechtspersonen en 867 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 22,2 jaar oud, en 29,8% heeft geen NACEBEL-code. Bij 235 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 3 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 6 postcodes van Houffalize zijn hier samengeteld.
405
rechtspersonen met maatschappelijk adres
867
vestigingen
22,2 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
117 (29,8%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
235 (27,1%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
3 (0,3%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Houffalize op de kaart van de provincie Luxemburg
Houffalize staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Houffalize te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 15,2–20,7
- 20,7–22,7
- 22,7–24,6
- 24,6–27,8
- 27,8–31,0
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Houffalize
Houffalize heeft 6 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 6660 Houffalize / Nadrin | 154 | 22,3 jaar | 35,9% | 23,8% | 0,3% |
|---|---|---|---|---|---|
| 6661 Mont | 101 | 20,3 jaar | 23,0% | 30,6% | 0,5% |
| 6662 Tavigny | 57 | 23,8 jaar | 24,6% | 24,0% | 0,0% |
| 6663 Mabompré | 42 | 27,2 jaar | 36,6% | 30,5% | 1,0% |
| 6666 Wibrin | 50 | 17,5 jaar | 25,0% | 30,9% | 0,0% |
| 6981 Houffalize | 1 | 113,2 jaar | 100,0% | 0,0% | 0,0% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Houffalize?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1905.
- Jonger dan 1 jaar3,7% · 15
- 1 tot 5 jaar20,2% · 82
- 5 tot 10 jaar13,8% · 56
- 10 tot 20 jaar19,0% · 77
- 20 tot 50 jaar30,4% · 123
- 50 jaar of ouder12,8% · 52
Welke rechtsvormen zijn er in Houffalize?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV18,0% · 162
- BVBA2,7% · 24
- NV2,4% · 22
- vzw9,3% · 84
- VME1,3% · 12
- Coöperatieve vennootschap1,3% · 12
- Commanditaire vennootschap1,0% · 9
- VOF1,7% · 15
- Zonder rechtspersoonlijkheid2,6% · 23
- BTW-eenheid0,1% · 1
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)3,1% · 28
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)56,5% · 509
Houffalize vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Houffalize | 22,2 jaar | 29,8% | 27,1% | 0,3% |
| Provincie Luxemburg | 20,3 jaar | 27,3% | 23,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Houffalize
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Houffalize?
In Houffalize staan 405 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 867 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Houffalize?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Houffalize 22,2 jaar oud (België: 17,5 jaar). 12,8% bestaat al 50 jaar of langer en 24,0% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Houffalize hebben geen NACEBEL-code?
117 van de 392 rechtspersonen in Houffalize (29,8%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Houffalize hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Houffalize hebben 235 van de 867 vestigingen (27,1%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Houffalize hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Houffalize hebben 3 van de 867 vestigingen (0,3%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Houffalize? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Luxemburg
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie