Bedrijven in de gemeente Houffalize: cijfers uit de KBO

In de gemeente Houffalize, in de provincie Luxemburg, zijn 405 rechtspersonen en 867 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 22,2 jaar oud, en 29,8% heeft geen NACEBEL-code. Bij 235 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 3 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 6 postcodes van Houffalize zijn hier samengeteld.

405

rechtspersonen met maatschappelijk adres

867

vestigingen

22,2 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

117 (29,8%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

235 (27,1%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

3 (0,3%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Houffalize op de kaart van de provincie Luxemburg

Houffalize staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Houffalize te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–20,7
  2. 20,7–22,7
  3. 22,7–24,6
  4. 24,6–27,8
  5. 27,8–31,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Houffalize

Houffalize heeft 6 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Houffalize
6660 Houffalize / Nadrin15422,3 jaar35,9%23,8%0,3%
6661 Mont10120,3 jaar23,0%30,6%0,5%
6662 Tavigny5723,8 jaar24,6%24,0%0,0%
6663 Mabompré4227,2 jaar36,6%30,5%1,0%
6666 Wibrin5017,5 jaar25,0%30,9%0,0%
6981 Houffalize1113,2 jaar100,0%0,0%0,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Houffalize?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1905.

  1. Jonger dan 1 jaar3,7% · 15
  2. 1 tot 5 jaar20,2% · 82
  3. 5 tot 10 jaar13,8% · 56
  4. 10 tot 20 jaar19,0% · 77
  5. 20 tot 50 jaar30,4% · 123
  6. 50 jaar of ouder12,8% · 52

Welke rechtsvormen zijn er in Houffalize?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV18,0% · 162
  2. BVBA2,7% · 24
  3. NV2,4% · 22
  4. vzw9,3% · 84
  5. VME1,3% · 12
  6. Coöperatieve vennootschap1,3% · 12
  7. Commanditaire vennootschap1,0% · 9
  8. VOF1,7% · 15
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid2,6% · 23
  10. BTW-eenheid0,1% · 1
  11. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)3,1% · 28
  12. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)56,5% · 509

Houffalize vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België

Houffalize vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Houffalize22,2 jaar29,8%27,1%0,3%
Provincie Luxemburg20,3 jaar27,3%23,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Houffalize

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Houffalize?

In Houffalize staan 405 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 867 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Houffalize?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Houffalize 22,2 jaar oud (België: 17,5 jaar). 12,8% bestaat al 50 jaar of langer en 24,0% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Houffalize hebben geen NACEBEL-code?

117 van de 392 rechtspersonen in Houffalize (29,8%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Houffalize hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Houffalize hebben 235 van de 867 vestigingen (27,1%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Houffalize hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Houffalize hebben 3 van de 867 vestigingen (0,3%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Houffalize? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luxemburg

Meer statistieken

Begrippen