Bedrijven in de gemeente Rixensart: cijfers uit de KBO
In de gemeente Rixensart, in de provincie Waals-Brabant, zijn 2.764 rechtspersonen en 4.244 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,0 jaar oud, en 14,6% heeft geen NACEBEL-code. Bij 1.138 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 30 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 3 postcodes van Rixensart zijn hier samengeteld.
2.764
rechtspersonen met maatschappelijk adres
4.244
vestigingen
17,0 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
383 (14,6%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
1.138 (26,8%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
30 (0,7%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Rixensart op de kaart van de provincie Waals-Brabant
Rixensart staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Rixensart te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 23,0–26,8
- 26,8–28,2
- 28,2–30,3
- 30,3–32,1
- 32,1–37,3
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Rixensart
Rixensart heeft 3 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 1330 Rixensart | 1.393 | 16,7 jaar | 15,5% | 26,7% | 0,5% |
|---|---|---|---|---|---|
| 1331 Rosières | 291 | 16,2 jaar | 12,3% | 28,7% | 0,5% |
| 1332 Genval | 1.080 | 17,5 jaar | 14,2% | 26,5% | 1,0% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Rixensart?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1897.
- Jonger dan 1 jaar5,3% · 147
- 1 tot 5 jaar18,4% · 509
- 5 tot 10 jaar18,3% · 505
- 10 tot 20 jaar25,3% · 698
- 20 tot 50 jaar29,3% · 809
- 50 jaar of ouder3,5% · 96
Welke rechtsvormen zijn er in Rixensart?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV34,5% · 1.532
- BVBA4,1% · 184
- NV4,3% · 193
- vzw6,8% · 302
- VME3,1% · 137
- Coöperatieve vennootschap1,1% · 47
- Commanditaire vennootschap2,2% · 99
- VOF0,5% · 24
- Zonder rechtspersoonlijkheid0,9% · 42
- BTW-eenheid0,2% · 9
- Stichting0,2% · 8
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,6% · 26
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)41,3% · 1.834
Rixensart vergeleken met de provincie Waals-Brabant, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Rixensart | 17,0 jaar | 14,6% | 26,8% | 0,7% |
| Provincie Waals-Brabant | 16,8 jaar | 15,8% | 27,8% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Rixensart
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Rixensart?
In Rixensart staan 2.764 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 4.244 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Rixensart?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Rixensart 17,0 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,5% bestaat al 50 jaar of langer en 23,7% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Rixensart hebben geen NACEBEL-code?
383 van de 2.618 rechtspersonen in Rixensart (14,6%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Rixensart hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Rixensart hebben 1.138 van de 4.244 vestigingen (26,8%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Rixensart hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Rixensart hebben 30 van de 4.244 vestigingen (0,7%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Rixensart? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Waals-Brabant
- Waterloo
- Wavre
- Braine-l’Alleud
- Ottignies-Louvain-la-Neuve
- Nivelles
- Lasne
- Tubize
- Genappe
- Chaumont-Gistoux
- Grez-Doiceau
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie