Bedrijven in postcode 2870 Puurs: cijfers uit de KBO
In postcode 2870 Puurs, in de provincie Antwerpen, zijn 1.767 rechtspersonen en 2.517 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,5 jaar oud, en 6,8% heeft geen NACEBEL-code. Bij 786 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 52 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
Postcode 2870 omvat meerdere plaatsen: Puurs-Sint-Amands, Puurs. Hun cijfers zijn hier samengeteld.
Postcode 2870 Puurs hoort bij de gemeente Puurs-Sint-Amands. Puurs-Sint-Amands heeft 2 postcodes, elk met een eigen pagina; de cijfers van de hele gemeente staan op de pagina van Puurs-Sint-Amands.
1.767
rechtspersonen met maatschappelijk adres
2.517
vestigingen
15,5 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
106 (6,8%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
786 (31,2%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
52 (2,1%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Hoe oud zijn de bedrijven in Puurs-Sint-Amands?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1912.
- Jonger dan 1 jaar5,5% · 98
- 1 tot 5 jaar24,4% · 432
- 5 tot 10 jaar20,0% · 354
- 10 tot 20 jaar21,3% · 376
- 20 tot 50 jaar25,1% · 443
- 50 jaar of ouder3,6% · 64
Welke rechtsvormen zijn er in Puurs-Sint-Amands?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging.
- BV35,2% · 912
- BVBA2,4% · 61
- NV5,1% · 133
- vzw4,6% · 120
- VME7,0% · 181
- Coöperatieve vennootschap0,1% · 3
- Commanditaire vennootschap7,2% · 186
- VOF2,3% · 60
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,5% · 38
- BTW-eenheid0,7% · 17
- Stichting0,1% · 3
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,3% · 8
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)33,5% · 868
Puurs-Sint-Amands vergeleken met de provincie Antwerpen en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| 2870 Puurs | 15,5 jaar | 6,8% | 31,2% | 2,1% |
| Puurs-Sint-Amands | 15,0 jaar | 6,5% | 31,6% | 2,1% |
| Provincie Antwerpen | 16,6 jaar | 11,3% | 27,1% | 2,1% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Gedeelde adressen
In 2870 Puurs zijn er 4 adressen waar 10 of meer rechtspersonen hun maatschappelijk adres hebben. Samen zijn dat 48 rechtspersonen (2,7% van alle in Puurs-Sint-Amands). Op het drukste adres zijn er 14. Zulke concentraties horen vaak bij boekhoudkantoren, kantoorgebouwen of domiciliëringsadressen.
Veelgestelde vragen over bedrijven in postcode 2870 Puurs
+Hoeveel bedrijven zijn er in postcode 2870 Puurs?
In 2870 Puurs staan 1.767 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.517 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in postcode 2870 Puurs?
Gemiddeld is een rechtspersoon in 2870 Puurs 15,5 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,6% bestaat al 50 jaar of langer en 30,0% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in postcode 2870 Puurs hebben geen NACEBEL-code?
106 van de 1.569 rechtspersonen in 2870 Puurs (6,8%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In de provincie Antwerpen is dat 11,3%, in België 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in postcode 2870 Puurs hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In 2870 Puurs hebben 786 van de 2.517 vestigingen (31,2%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in postcode 2870 Puurs hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In 2870 Puurs hebben 52 van de 2.517 vestigingen (2,1%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Puurs-Sint-Amands? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere postcodes in Puurs-Sint-Amands
Alle cijfers van heel Puurs-Sint-Amands →
Andere plaatsen in de provincie Antwerpen
- 2000 Antwerpen
- 2018 Antwerpen
- 2800 Mechelen
- 2100 Deurne
- 2600 Berchem
- 2930 Brasschaat
- 2610 Wilrijk
- 2440 Geel
- 2300 Turnhout
- 2970 Schilde