Bedrijven in de gemeente Puurs-Sint-Amands: cijfers uit de KBO

In de gemeente Puurs-Sint-Amands, in de provincie Antwerpen, zijn 2.466 rechtspersonen en 3.584 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,0 jaar oud, en 6,5% heeft geen NACEBEL-code. Bij 1.132 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 74 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 2 postcodes van Puurs-Sint-Amands zijn hier samengeteld.

2.466

rechtspersonen met maatschappelijk adres

3.584

vestigingen

15,0 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

144 (6,5%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

1.132 (31,6%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

74 (2,1%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Puurs-Sint-Amands op de kaart van de provincie Antwerpen

Puurs-Sint-Amands staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Puurs-Sint-Amands te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 21,1–26,2
  2. 26,2–28,4
  3. 28,4–30,8
  4. 30,8–31,9
  5. 31,9–34,6

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Puurs-Sint-Amands

Puurs-Sint-Amands heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Puurs-Sint-Amands
2870 Puurs1.76715,5 jaar6,8%31,2%2,1%
2890 Oppuurs69913,8 jaar6,0%32,4%2,1%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Puurs-Sint-Amands?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1912.

  1. Jonger dan 1 jaar5,9% · 145
  2. 1 tot 5 jaar24,7% · 608
  3. 5 tot 10 jaar20,4% · 502
  4. 10 tot 20 jaar21,7% · 535
  5. 20 tot 50 jaar24,2% · 596
  6. 50 jaar of ouder3,2% · 80

Welke rechtsvormen zijn er in Puurs-Sint-Amands?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV35,3% · 1.309
  2. BVBA2,4% · 88
  3. NV4,3% · 160
  4. vzw4,4% · 165
  5. VME6,4% · 236
  6. Coöperatieve vennootschap0,1% · 4
  7. Commanditaire vennootschap7,1% · 265
  8. VOF2,3% · 84
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,6% · 61
  10. BTW-eenheid0,6% · 22
  11. Stichting0,1% · 3
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,3% · 12
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)35,1% · 1.301

Puurs-Sint-Amands vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België

Puurs-Sint-Amands vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Puurs-Sint-Amands15,0 jaar6,5%31,6%2,1%
Provincie Antwerpen16,6 jaar11,3%27,1%2,1%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Puurs-Sint-Amands

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Puurs-Sint-Amands?

In Puurs-Sint-Amands staan 2.466 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 3.584 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Puurs-Sint-Amands?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Puurs-Sint-Amands 15,0 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,2% bestaat al 50 jaar of langer en 30,5% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Puurs-Sint-Amands hebben geen NACEBEL-code?

144 van de 2.206 rechtspersonen in Puurs-Sint-Amands (6,5%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Puurs-Sint-Amands hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Puurs-Sint-Amands hebben 1.132 van de 3.584 vestigingen (31,6%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Puurs-Sint-Amands hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Puurs-Sint-Amands hebben 74 van de 3.584 vestigingen (2,1%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Puurs-Sint-Amands? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Antwerpen

Meer statistieken

Begrippen