Bedrijven in de gemeente Stabroek: cijfers uit de KBO

In de gemeente Stabroek, in de provincie Antwerpen, zijn 1.503 rechtspersonen en 1.967 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,5 jaar oud, en 11,8% heeft geen NACEBEL-code. Bij 489 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 39 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Stabroek zijn hier samengeteld.

1.503

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.967

vestigingen

16,5 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

142 (11,8%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

489 (24,9%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

39 (2,0%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Stabroek op de kaart van de provincie Antwerpen

Stabroek staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Stabroek te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 21,1–26,2
  2. 26,2–28,4
  3. 28,4–30,8
  4. 30,8–31,9
  5. 31,9–34,6

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Stabroek

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Stabroek
2940 Stabroek1.50316,5 jaar11,8%24,9%2,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Stabroek?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1922.

  1. Jonger dan 1 jaar5,4% · 81
  2. 1 tot 5 jaar19,7% · 296
  3. 5 tot 10 jaar17,8% · 268
  4. 10 tot 20 jaar22,7% · 341
  5. 20 tot 50 jaar32,1% · 483
  6. 50 jaar of ouder2,3% · 34

Welke rechtsvormen zijn er in Stabroek?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV27,6% · 624
  2. BVBA2,2% · 49
  3. NV3,8% · 85
  4. vzw5,9% · 134
  5. VME12,8% · 290
  6. Coöperatieve vennootschap0,2% · 4
  7. Commanditaire vennootschap6,9% · 157
  8. VOF1,7% · 39
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid2,4% · 55
  10. BTW-eenheid0,4% · 9
  11. Stichting0,2% · 5
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,4% · 9
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)35,4% · 801

Stabroek vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België

Stabroek vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Stabroek16,5 jaar11,8%24,9%2,0%
Provincie Antwerpen16,6 jaar11,3%27,1%2,1%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Stabroek

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Stabroek?

In Stabroek staan 1.503 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.967 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Stabroek?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Stabroek 16,5 jaar oud (België: 17,5 jaar). 2,3% bestaat al 50 jaar of langer en 25,1% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Stabroek hebben geen NACEBEL-code?

142 van de 1.204 rechtspersonen in Stabroek (11,8%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Stabroek hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Stabroek hebben 489 van de 1.967 vestigingen (24,9%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Stabroek hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Stabroek hebben 39 van de 1.967 vestigingen (2,0%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Stabroek? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Antwerpen

Meer statistieken

Begrippen