Bedrijven in de gemeente Lint: cijfers uit de KBO

In de gemeente Lint, in de provincie Antwerpen, zijn 790 rechtspersonen en 1.003 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 14,9 jaar oud, en 7,6% heeft geen NACEBEL-code. Bij 324 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 26 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Lint zijn hier samengeteld.

790

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.003

vestigingen

14,9 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

53 (7,6%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

324 (32,3%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

26 (2,6%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Lint op de kaart van de provincie Antwerpen

Lint staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Lint te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 21,1–26,2
  2. 26,2–28,4
  3. 28,4–30,8
  4. 30,8–31,9
  5. 31,9–34,6

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Lint

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Lint
2547 Lint79014,9 jaar7,6%32,3%2,6%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Lint?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1946.

  1. Jonger dan 1 jaar4,2% · 33
  2. 1 tot 5 jaar23,9% · 189
  3. 5 tot 10 jaar19,0% · 150
  4. 10 tot 20 jaar23,2% · 183
  5. 20 tot 50 jaar28,2% · 223
  6. 50 jaar of ouder1,5% · 12

Welke rechtsvormen zijn er in Lint?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV36,3% · 403
  2. BVBA3,2% · 35
  3. NV2,1% · 23
  4. vzw6,1% · 68
  5. VME8,5% · 94
  6. Coöperatieve vennootschap0,1% · 1
  7. Commanditaire vennootschap10,6% · 118
  8. VOF1,4% · 16
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid0,9% · 10
  10. BTW-eenheid0,2% · 2
  11. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,3% · 3
  12. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)30,3% · 336

Lint vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België

Lint vergeleken met de provincie Antwerpen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Lint14,9 jaar7,6%32,3%2,6%
Provincie Antwerpen16,6 jaar11,3%27,1%2,1%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Lint

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Lint?

In Lint staan 790 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.003 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Lint?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Lint 14,9 jaar oud (België: 17,5 jaar). 1,5% bestaat al 50 jaar of langer en 28,1% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Lint hebben geen NACEBEL-code?

53 van de 694 rechtspersonen in Lint (7,6%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Lint hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Lint hebben 324 van de 1.003 vestigingen (32,3%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Lint hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Lint hebben 26 van de 1.003 vestigingen (2,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Lint? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Antwerpen

Meer statistieken

Begrippen