Bedrijven in de provincie Antwerpen: cijfers per gemeente
In de provincie Antwerpen zijn 197.069 rechtspersonen en 267.664 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,6 jaar oud, 11,3% heeft geen NACEBEL-code en bij 27,1% van de vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten, bij 2,1% meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
197.069
rechtspersonen met maatschappelijk adres
267.664
vestigingen
16,6 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
19.492 (11,3%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
72.558 (27,1%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
5.621 (2,1%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Aandachtspunten en rechtsvormen per gemeente in de provincie Antwerpen
Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm en wijs een gemeente aan voor het aandeel ter plaatse, vergeleken met België. Een klik opent de pagina van de gemeente, met dezelfde keuze.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 21,1–26,2
- 26,2–28,4
- 28,4–30,8
- 30,8–31,9
- 31,9–34,6
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Hoe oud zijn de bedrijven in de provincie Antwerpen?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1815.
- Jonger dan 1 jaar5,4% · 10.669
- 1 tot 5 jaar21,0% · 41.421
- 5 tot 10 jaar18,7% · 36.814
- 10 tot 20 jaar22,5% · 44.286
- 20 tot 50 jaar28,4% · 55.885
- 50 jaar of ouder4,1% · 7.985
Welke rechtsvormen zijn er in de provincie Antwerpen?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV33,8% · 96.261
- BVBA3,0% · 8.619
- NV4,5% · 12.702
- vzw6,5% · 18.389
- VME8,3% · 23.537
- Coöperatieve vennootschap0,3% · 769
- Commanditaire vennootschap5,9% · 16.899
- VOF1,5% · 4.276
- Buitenlandse entiteit0,0% · 1
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,6% · 4.498
- BTW-eenheid0,5% · 1.473
- Stichting0,2% · 559
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,5% · 1.349
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)33,4% · 95.068
Grootste gemeenten in de provincie Antwerpen
- Antwerpen62.470 rechtspersonen
- Mechelen8.220 rechtspersonen
- Brasschaat5.327 rechtspersonen
- Geel4.175 rechtspersonen
- Turnhout4.161 rechtspersonen
- Schilde4.145 rechtspersonen
- Heist-op-den-Berg4.139 rechtspersonen
- Schoten4.027 rechtspersonen
- Dessel3.980 rechtspersonen
- Lier3.679 rechtspersonen
- Kontich3.466 rechtspersonen
- Kapellen3.380 rechtspersonen
Oudste ondernemersbestand
- Baarle-Hertog19,3 jaar
- Boom19,2 jaar
- Turnhout19,0 jaar
- Antwerpen18,1 jaar
- Wijnegem18,0 jaar
Jongste ondernemersbestand
- Nijlen13,5 jaar
- Vosselaar13,8 jaar
- Lille14,2 jaar
- Rijkevorsel14,4 jaar
- Hulshout14,5 jaar
Meeste vestigingen met te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Herselt34,6%
- Heist-op-den-Berg34,2%
- Laakdal34,0%
- Balen33,6%
- Hulshout33,6%
Provincie Antwerpen vergeleken met Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Provincie Antwerpen | 16,6 jaar | 11,3% | 27,1% | 2,1% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de provincie Antwerpen
+Hoeveel bedrijven zijn er in de provincie Antwerpen?
In de provincie Antwerpen zijn 197.069 actieve rechtspersonen ingeschreven met hun maatschappelijk adres, verspreid over 66 gemeenten, en 267.664 vestigingen.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de provincie Antwerpen?
Gemiddeld 16,6 jaar (België: 17,5 jaar). 4,1% bestaat al 50 jaar of langer.
+Hoeveel bedrijven in de provincie Antwerpen hebben geen NACEBEL-code?
19.492 rechtspersonen (11,3%). In heel België is dat 15,7%.
+Hoeveel vestigingen in de provincie Antwerpen hebben meer dan 5 hoofdactiviteiten?
72.558 van de 267.664 vestigingen (27,1%), tegenover 27,3% in België.
+Hoeveel vestigingen in de provincie Antwerpen hebben meer dan 20 nevenactiviteiten?
5.621 van de 267.664 vestigingen (2,1%), tegenover 1,3% in België. Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Zoek je ondernemingsnummer op en zie meteen of je binnen de NACEBEL 2025-limiet blijft. Gratis, zonder account.
Alle gemeenten in de provincie Antwerpen
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| Aartselaar2630 | 2.015 | 17,0 jaar | 8,6% | 28,1% | 1,8% |
|---|---|---|---|---|---|
| Antwerpen16 postcodes | 62.470 | 18,1 jaar | 16,1% | 23,2% | 1,8% |
| Arendonk2370 | 1.273 | 16,3 jaar | 10,5% | 30,7% | 1,8% |
| Baarle-Hertog2387 | 263 | 19,3 jaar | 12,7% | 21,1% | 2,6% |
| Balen2 postcodes | 1.812 | 15,4 jaar | 9,2% | 33,6% | 2,4% |
| Beerse2340 | 1.693 | 16,2 jaar | 9,4% | 31,8% | 1,9% |
| Berlaar2590 | 1.054 | 14,8 jaar | 8,2% | 29,7% | 2,7% |
| Boechout2 postcodes | 1.535 | 16,1 jaar | 9,7% | 26,3% | 2,8% |
| Bonheiden2820 | 1.774 | 14,7 jaar | 5,7% | 30,1% | 1,9% |
| Boom2850 | 1.370 | 19,2 jaar | 20,1% | 26,5% | 2,0% |
| Bornem2880 | 2.180 | 15,8 jaar | 7,9% | 31,1% | 1,8% |
| Brasschaat2930 | 5.327 | 16,4 jaar | 9,6% | 23,4% | 1,9% |
| Brecht2960 | 3.114 | 14,9 jaar | 6,7% | 29,2% | 2,8% |
| Dessel2 postcodes | 3.980 | 16,1 jaar | 11,4% | 31,4% | 2,0% |
| Duffel2570 | 1.473 | 14,9 jaar | 6,8% | 27,1% | 1,7% |
| Edegem2650 | 2.618 | 15,7 jaar | 10,7% | 26,2% | 1,8% |
| Essen2910 | 1.644 | 15,6 jaar | 8,9% | 26,3% | 3,2% |
| Geel2440 | 4.175 | 16,1 jaar | 10,3% | 30,9% | 1,9% |
| Grobbendonk2 postcodes | 1.218 | 15,6 jaar | 8,3% | 30,1% | 2,8% |
| Heist-op-den-Berg4 postcodes | 4.139 | 15,1 jaar | 6,0% | 34,2% | 2,8% |
| Hemiksem2620 | 787 | 17,1 jaar | 13,7% | 26,2% | 2,4% |
| Herentals2200 | 3.182 | 16,8 jaar | 10,4% | 32,7% | 2,2% |
| Herenthout2270 | 776 | 15,2 jaar | 9,7% | 32,5% | 2,4% |
| Herselt2230 | 1.123 | 15,1 jaar | 11,4% | 34,6% | 2,3% |
| Hoogstraten5 postcodes | 2.590 | 15,7 jaar | 7,0% | 26,5% | 2,6% |
| Hove2540 | 1.022 | 15,3 jaar | 8,5% | 25,7% | 2,5% |
| Hulshout2235 | 1.031 | 14,5 jaar | 8,8% | 33,6% | 3,2% |
| Kalmthout2920 | 2.245 | 15,6 jaar | 9,6% | 25,6% | 2,8% |
| Kapellen2950 | 3.380 | 16,5 jaar | 9,2% | 24,3% | 2,4% |
| Kasterlee2460 | 2.008 | 14,9 jaar | 8,6% | 31,4% | 2,7% |
| Kontich2550 | 3.466 | 15,7 jaar | 6,7% | 25,0% | 2,0% |
| Laakdal2 postcodes | 1.106 | 14,5 jaar | 9,8% | 34,0% | 2,0% |
| Lier2500 | 3.679 | 17,2 jaar | 9,4% | 26,6% | 2,4% |
| Lille2275 | 1.669 | 14,2 jaar | 8,3% | 31,7% | 2,6% |
| Lint2547 | 790 | 14,9 jaar | 7,6% | 32,3% | 2,6% |
| Malle2390 | 1.792 | 16,9 jaar | 10,7% | 27,3% | 2,9% |
| Mechelen4 postcodes | 8.220 | 16,0 jaar | 11,7% | 26,6% | 1,5% |
| Meerhout2450 | 850 | 15,4 jaar | 10,0% | 33,0% | 3,3% |
| Merksplas2330 | 855 | 15,2 jaar | 8,5% | 29,6% | 3,0% |
| Mortsel2640 | 2.561 | 16,6 jaar | 13,1% | 25,5% | 2,2% |
| Niel2845 | 747 | 16,5 jaar | 11,5% | 28,4% | 2,3% |
| Nijlen2560 | 2.015 | 13,5 jaar | 6,6% | 33,1% | 3,0% |
| Olen2250 | 1.098 | 16,9 jaar | 9,9% | 32,5% | 2,0% |
| Oud-Turnhout2360 | 1.493 | 15,5 jaar | 8,7% | 29,0% | 1,5% |
| Putte2580 | 1.790 | 14,6 jaar | 5,6% | 31,5% | 2,5% |
| Puurs-Sint-Amands2 postcodes | 2.466 | 15,0 jaar | 6,5% | 31,6% | 2,1% |
| Ranst2520 | 2.135 | 15,9 jaar | 8,9% | 30,8% | 3,6% |
| Ravels3 postcodes | 1.431 | 15,9 jaar | 7,6% | 29,9% | 2,0% |
| Retie2470 | 1.065 | 15,7 jaar | 9,6% | 31,4% | 2,4% |
| Rijkevorsel2310 | 1.181 | 14,4 jaar | 6,8% | 32,1% | 3,5% |
| Rumst2840 | 1.503 | 15,1 jaar | 7,6% | 31,7% | 2,7% |
| Schelle2627 | 726 | 16,5 jaar | 9,6% | 28,7% | 1,9% |
| Schilde2970 | 4.145 | 16,0 jaar | 6,4% | 25,7% | 2,1% |
| Schoten2900 | 4.027 | 17,6 jaar | 8,8% | 22,8% | 1,9% |
| Sint-Katelijne-Waver2 postcodes | 2.036 | 14,9 jaar | 6,1% | 30,1% | 1,4% |
| Stabroek2940 | 1.503 | 16,5 jaar | 11,8% | 24,9% | 2,0% |
| Turnhout2300 | 4.161 | 19,0 jaar | 18,0% | 24,6% | 1,1% |
| Vorselaar2290 | 612 | 15,3 jaar | 10,5% | 31,9% | 2,2% |
| Vosselaar2350 | 904 | 13,8 jaar | 11,0% | 32,0% | 1,8% |
| Westerlo2260 | 2.193 | 16,0 jaar | 10,3% | 31,8% | 2,3% |
| Wijnegem2110 | 1.315 | 18,0 jaar | 8,9% | 25,6% | 2,0% |
| Willebroek2830 | 2.018 | 15,7 jaar | 7,6% | 31,3% | 1,5% |
| Wommelgem2160 | 1.947 | 17,6 jaar | 10,3% | 28,9% | 2,8% |
| Wuustwezel2990 | 1.978 | 14,9 jaar | 7,2% | 28,0% | 2,8% |
| Zandhoven3 postcodes | 1.660 | 15,7 jaar | 7,6% | 29,2% | 3,1% |
| Zoersel2980 | 2.661 | 14,6 jaar | 7,7% | 28,4% | 2,8% |
Oorspronkelijke volgorde
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie