Bedrijven in de provincie Antwerpen: cijfers per gemeente

In de provincie Antwerpen zijn 197.069 rechtspersonen en 267.664 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,6 jaar oud, 11,3% heeft geen NACEBEL-code en bij 27,1% van de vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten, bij 2,1% meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

197.069

rechtspersonen met maatschappelijk adres

267.664

vestigingen

16,6 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

19.492 (11,3%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

72.558 (27,1%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

5.621 (2,1%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Aandachtspunten en rechtsvormen per gemeente in de provincie Antwerpen

Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm en wijs een gemeente aan voor het aandeel ter plaatse, vergeleken met België. Een klik opent de pagina van de gemeente, met dezelfde keuze.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 21,1–26,2
  2. 26,2–28,4
  3. 28,4–30,8
  4. 30,8–31,9
  5. 31,9–34,6

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Hoe oud zijn de bedrijven in de provincie Antwerpen?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1815.

  1. Jonger dan 1 jaar5,4% · 10.669
  2. 1 tot 5 jaar21,0% · 41.421
  3. 5 tot 10 jaar18,7% · 36.814
  4. 10 tot 20 jaar22,5% · 44.286
  5. 20 tot 50 jaar28,4% · 55.885
  6. 50 jaar of ouder4,1% · 7.985

Welke rechtsvormen zijn er in de provincie Antwerpen?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV33,8% · 96.261
  2. BVBA3,0% · 8.619
  3. NV4,5% · 12.702
  4. vzw6,5% · 18.389
  5. VME8,3% · 23.537
  6. Coöperatieve vennootschap0,3% · 769
  7. Commanditaire vennootschap5,9% · 16.899
  8. VOF1,5% · 4.276
  9. Buitenlandse entiteit0,0% · 1
  10. Zonder rechtspersoonlijkheid1,6% · 4.498
  11. BTW-eenheid0,5% · 1.473
  12. Stichting0,2% · 559
  13. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,5% · 1.349
  14. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)33,4% · 95.068

Grootste gemeenten in de provincie Antwerpen

  1. Antwerpen62.470 rechtspersonen
  2. Mechelen8.220 rechtspersonen
  3. Brasschaat5.327 rechtspersonen
  4. Geel4.175 rechtspersonen
  5. Turnhout4.161 rechtspersonen
  6. Schilde4.145 rechtspersonen
  7. Heist-op-den-Berg4.139 rechtspersonen
  8. Schoten4.027 rechtspersonen
  9. Dessel3.980 rechtspersonen
  10. Lier3.679 rechtspersonen
  11. Kontich3.466 rechtspersonen
  12. Kapellen3.380 rechtspersonen

Oudste ondernemersbestand

Jongste ondernemersbestand

Meeste bedrijven zonder NACEBEL

Meeste vestigingen met te veel hoofd-NACEBEL-codes

Provincie Antwerpen vergeleken met Vlaams Gewest en België

Provincie Antwerpen vergeleken met Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Provincie Antwerpen16,6 jaar11,3%27,1%2,1%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de provincie Antwerpen

+Hoeveel bedrijven zijn er in de provincie Antwerpen?

In de provincie Antwerpen zijn 197.069 actieve rechtspersonen ingeschreven met hun maatschappelijk adres, verspreid over 66 gemeenten, en 267.664 vestigingen.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de provincie Antwerpen?

Gemiddeld 16,6 jaar (België: 17,5 jaar). 4,1% bestaat al 50 jaar of langer.

+Hoeveel bedrijven in de provincie Antwerpen hebben geen NACEBEL-code?

19.492 rechtspersonen (11,3%). In heel België is dat 15,7%.

+Hoeveel vestigingen in de provincie Antwerpen hebben meer dan 5 hoofdactiviteiten?

72.558 van de 267.664 vestigingen (27,1%), tegenover 27,3% in België.

+Hoeveel vestigingen in de provincie Antwerpen hebben meer dan 20 nevenactiviteiten?

5.621 van de 267.664 vestigingen (2,1%), tegenover 1,3% in België. Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Zoek je ondernemingsnummer op en zie meteen of je binnen de NACEBEL 2025-limiet blijft. Gratis, zonder account.

Alle gemeenten in de provincie Antwerpen

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Alle gemeenten in de provincie Antwerpen
Aartselaar26302.01517,0 jaar8,6%28,1%1,8%
Antwerpen16 postcodes62.47018,1 jaar16,1%23,2%1,8%
Arendonk23701.27316,3 jaar10,5%30,7%1,8%
Baarle-Hertog238726319,3 jaar12,7%21,1%2,6%
Balen2 postcodes1.81215,4 jaar9,2%33,6%2,4%
Beerse23401.69316,2 jaar9,4%31,8%1,9%
Berlaar25901.05414,8 jaar8,2%29,7%2,7%
Boechout2 postcodes1.53516,1 jaar9,7%26,3%2,8%
Bonheiden28201.77414,7 jaar5,7%30,1%1,9%
Boom28501.37019,2 jaar20,1%26,5%2,0%
Bornem28802.18015,8 jaar7,9%31,1%1,8%
Brasschaat29305.32716,4 jaar9,6%23,4%1,9%
Brecht29603.11414,9 jaar6,7%29,2%2,8%
Dessel2 postcodes3.98016,1 jaar11,4%31,4%2,0%
Duffel25701.47314,9 jaar6,8%27,1%1,7%
Edegem26502.61815,7 jaar10,7%26,2%1,8%
Essen29101.64415,6 jaar8,9%26,3%3,2%
Geel24404.17516,1 jaar10,3%30,9%1,9%
Grobbendonk2 postcodes1.21815,6 jaar8,3%30,1%2,8%
Heist-op-den-Berg4 postcodes4.13915,1 jaar6,0%34,2%2,8%
Hemiksem262078717,1 jaar13,7%26,2%2,4%
Herentals22003.18216,8 jaar10,4%32,7%2,2%
Herenthout227077615,2 jaar9,7%32,5%2,4%
Herselt22301.12315,1 jaar11,4%34,6%2,3%
Hoogstraten5 postcodes2.59015,7 jaar7,0%26,5%2,6%
Hove25401.02215,3 jaar8,5%25,7%2,5%
Hulshout22351.03114,5 jaar8,8%33,6%3,2%
Kalmthout29202.24515,6 jaar9,6%25,6%2,8%
Kapellen29503.38016,5 jaar9,2%24,3%2,4%
Kasterlee24602.00814,9 jaar8,6%31,4%2,7%
Kontich25503.46615,7 jaar6,7%25,0%2,0%
Laakdal2 postcodes1.10614,5 jaar9,8%34,0%2,0%
Lier25003.67917,2 jaar9,4%26,6%2,4%
Lille22751.66914,2 jaar8,3%31,7%2,6%
Lint254779014,9 jaar7,6%32,3%2,6%
Malle23901.79216,9 jaar10,7%27,3%2,9%
Mechelen4 postcodes8.22016,0 jaar11,7%26,6%1,5%
Meerhout245085015,4 jaar10,0%33,0%3,3%
Merksplas233085515,2 jaar8,5%29,6%3,0%
Mortsel26402.56116,6 jaar13,1%25,5%2,2%
Niel284574716,5 jaar11,5%28,4%2,3%
Nijlen25602.01513,5 jaar6,6%33,1%3,0%
Olen22501.09816,9 jaar9,9%32,5%2,0%
Oud-Turnhout23601.49315,5 jaar8,7%29,0%1,5%
Putte25801.79014,6 jaar5,6%31,5%2,5%
Puurs-Sint-Amands2 postcodes2.46615,0 jaar6,5%31,6%2,1%
Ranst25202.13515,9 jaar8,9%30,8%3,6%
Ravels3 postcodes1.43115,9 jaar7,6%29,9%2,0%
Retie24701.06515,7 jaar9,6%31,4%2,4%
Rijkevorsel23101.18114,4 jaar6,8%32,1%3,5%
Rumst28401.50315,1 jaar7,6%31,7%2,7%
Schelle262772616,5 jaar9,6%28,7%1,9%
Schilde29704.14516,0 jaar6,4%25,7%2,1%
Schoten29004.02717,6 jaar8,8%22,8%1,9%
Sint-Katelijne-Waver2 postcodes2.03614,9 jaar6,1%30,1%1,4%
Stabroek29401.50316,5 jaar11,8%24,9%2,0%
Turnhout23004.16119,0 jaar18,0%24,6%1,1%
Vorselaar229061215,3 jaar10,5%31,9%2,2%
Vosselaar235090413,8 jaar11,0%32,0%1,8%
Westerlo22602.19316,0 jaar10,3%31,8%2,3%
Wijnegem21101.31518,0 jaar8,9%25,6%2,0%
Willebroek28302.01815,7 jaar7,6%31,3%1,5%
Wommelgem21601.94717,6 jaar10,3%28,9%2,8%
Wuustwezel29901.97814,9 jaar7,2%28,0%2,8%
Zandhoven3 postcodes1.66015,7 jaar7,6%29,2%3,1%
Zoersel29802.66114,6 jaar7,7%28,4%2,8%

Oorspronkelijke volgorde

Meer statistieken

Begrippen