Bedrijven in postcode 2890 Oppuurs: cijfers uit de KBO

In postcode 2890 Oppuurs, in de provincie Antwerpen, zijn 699 rechtspersonen en 1.067 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 13,8 jaar oud, en 6,0% heeft geen NACEBEL-code. Bij 346 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 22 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

Postcode 2890 omvat meerdere plaatsen: Puurs-Sint-Amands, Sint-Amands. Hun cijfers zijn hier samengeteld.

Postcode 2890 Oppuurs hoort bij de gemeente Puurs-Sint-Amands. Puurs-Sint-Amands heeft 2 postcodes, elk met een eigen pagina; de cijfers van de hele gemeente staan op de pagina van Puurs-Sint-Amands.

699

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.067

vestigingen

13,8 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

38 (6,0%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

346 (32,4%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

22 (2,1%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Hoe oud zijn de bedrijven in Puurs-Sint-Amands?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1951.

  1. Jonger dan 1 jaar6,7% · 47
  2. 1 tot 5 jaar25,2% · 176
  3. 5 tot 10 jaar21,2% · 148
  4. 10 tot 20 jaar22,7% · 159
  5. 20 tot 50 jaar21,9% · 153
  6. 50 jaar of ouder2,3% · 16

Welke rechtsvormen zijn er in Puurs-Sint-Amands?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging.

  1. BV35,4% · 397
  2. BVBA2,4% · 27
  3. NV2,4% · 27
  4. vzw4,0% · 45
  5. VME4,9% · 55
  6. Coöperatieve vennootschap0,1% · 1
  7. Commanditaire vennootschap7,1% · 79
  8. VOF2,1% · 24
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid2,1% · 23
  10. BTW-eenheid0,4% · 5
  11. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,4% · 4
  12. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)38,7% · 433

Puurs-Sint-Amands vergeleken met de provincie Antwerpen en België

Vergelijking van 2890 Oppuurs met de provincie Antwerpen en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
2890 Oppuurs13,8 jaar6,0%32,4%2,1%
Puurs-Sint-Amands15,0 jaar6,5%31,6%2,1%
Provincie Antwerpen16,6 jaar11,3%27,1%2,1%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Gedeelde adressen

In 2890 Oppuurs zijn er 1 adressen waar 10 of meer rechtspersonen hun maatschappelijk adres hebben. Samen zijn dat 10 rechtspersonen (1,4% van alle in Puurs-Sint-Amands). Op het drukste adres zijn er 10. Zulke concentraties horen vaak bij boekhoudkantoren, kantoorgebouwen of domiciliëringsadressen.

Veelgestelde vragen over bedrijven in postcode 2890 Oppuurs

+Hoeveel bedrijven zijn er in postcode 2890 Oppuurs?

In 2890 Oppuurs staan 699 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.067 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in postcode 2890 Oppuurs?

Gemiddeld is een rechtspersoon in 2890 Oppuurs 13,8 jaar oud (België: 17,5 jaar). 2,3% bestaat al 50 jaar of langer en 31,9% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in postcode 2890 Oppuurs hebben geen NACEBEL-code?

38 van de 637 rechtspersonen in 2890 Oppuurs (6,0%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In de provincie Antwerpen is dat 11,3%, in België 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in postcode 2890 Oppuurs hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In 2890 Oppuurs hebben 346 van de 1.067 vestigingen (32,4%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in postcode 2890 Oppuurs hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In 2890 Oppuurs hebben 22 van de 1.067 vestigingen (2,1%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Puurs-Sint-Amands? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere postcodes in Puurs-Sint-Amands

Alle cijfers van heel Puurs-Sint-Amands →

Andere plaatsen in de provincie Antwerpen

Begrippen