Bedrijven in de gemeente De Haan: cijfers uit de KBO
In de gemeente De Haan, in de provincie West-Vlaanderen, zijn 1.793 rechtspersonen en 1.920 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 19,9 jaar oud, en 13,1% heeft geen NACEBEL-code. Bij 512 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 17 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 2 postcodes van De Haan zijn hier samengeteld.
1.793
rechtspersonen met maatschappelijk adres
1.920
vestigingen
19,9 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
134 (13,1%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
512 (26,7%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
17 (0,9%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
De Haan op de kaart van de provincie West-Vlaanderen
De Haan staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om De Haan te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 25,6–31,3
- 31,3–33,2
- 33,2–34,9
- 34,9–36,1
- 36,1–38,7
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in De Haan
De Haan heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 8420 Klemskerke / Wenduine | 1.562 | 20,2 jaar | 13,3% | 26,6% | 0,8% |
|---|---|---|---|---|---|
| 8421 Vlissegem | 231 | 18,2 jaar | 12,1% | 26,9% | 1,5% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in De Haan?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1939.
- Jonger dan 1 jaar3,6% · 64
- 1 tot 5 jaar16,0% · 286
- 5 tot 10 jaar12,3% · 220
- 10 tot 20 jaar18,9% · 338
- 20 tot 50 jaar47,0% · 843
- 50 jaar of ouder2,3% · 42
Welke rechtsvormen zijn er in De Haan?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV21,2% · 541
- BVBA1,7% · 44
- NV2,9% · 73
- vzw4,3% · 110
- VME29,7% · 757
- Coöperatieve vennootschap0,2% · 6
- Commanditaire vennootschap4,4% · 113
- VOF1,9% · 49
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,6% · 42
- BTW-eenheid0,4% · 9
- Stichting0,1% · 2
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,5% · 12
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)31,0% · 788
De Haan vergeleken met de provincie West-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| De Haan | 19,9 jaar | 13,1% | 26,7% | 0,9% |
| Provincie West-Vlaanderen | 17,5 jaar | 9,9% | 32,4% | 1,5% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente De Haan
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente De Haan?
In De Haan staan 1.793 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.920 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente De Haan?
Gemiddeld is een rechtspersoon in De Haan 19,9 jaar oud (België: 17,5 jaar). 2,3% bestaat al 50 jaar of langer en 19,5% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente De Haan hebben geen NACEBEL-code?
134 van de 1.026 rechtspersonen in De Haan (13,1%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente De Haan hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In De Haan hebben 512 van de 1.920 vestigingen (26,7%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente De Haan hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In De Haan hebben 17 van de 1.920 vestigingen (0,9%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in De Haan? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie West-Vlaanderen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie