Bedrijven in de gemeente Deerlijk: cijfers uit de KBO
In de gemeente Deerlijk, in de provincie West-Vlaanderen, zijn 1.342 rechtspersonen en 2.070 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,2 jaar oud, en 7,8% heeft geen NACEBEL-code. Bij 751 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 34 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Deerlijk zijn hier samengeteld.
1.342
rechtspersonen met maatschappelijk adres
2.070
vestigingen
16,2 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
97 (7,8%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
751 (36,3%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
34 (1,6%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Deerlijk op de kaart van de provincie West-Vlaanderen
Deerlijk staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Deerlijk te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 25,6–31,3
- 31,3–33,2
- 33,2–34,9
- 34,9–36,1
- 36,1–38,7
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Deerlijk
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 8540 Deerlijk | 1.342 | 16,2 jaar | 7,8% | 36,3% | 1,6% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Deerlijk?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1939.
- Jonger dan 1 jaar5,6% · 75
- 1 tot 5 jaar22,4% · 301
- 5 tot 10 jaar21,7% · 291
- 10 tot 20 jaar19,9% · 267
- 20 tot 50 jaar25,9% · 347
- 50 jaar of ouder4,5% · 61
Welke rechtsvormen zijn er in Deerlijk?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV31,9% · 677
- BVBA2,0% · 43
- NV6,7% · 143
- vzw3,5% · 74
- VME2,8% · 59
- Coöperatieve vennootschap0,1% · 2
- Commanditaire vennootschap6,2% · 132
- VOF2,2% · 46
- Zonder rechtspersoonlijkheid3,6% · 76
- BTW-eenheid1,6% · 35
- Stichting0,0% · 1
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,7% · 15
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)38,7% · 822
Deerlijk vergeleken met de provincie West-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Deerlijk | 16,2 jaar | 7,8% | 36,3% | 1,6% |
| Provincie West-Vlaanderen | 17,5 jaar | 9,9% | 32,4% | 1,5% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Deerlijk
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Deerlijk?
In Deerlijk staan 1.342 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.070 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Deerlijk?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Deerlijk 16,2 jaar oud (België: 17,5 jaar). 4,5% bestaat al 50 jaar of langer en 28,0% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Deerlijk hebben geen NACEBEL-code?
97 van de 1.248 rechtspersonen in Deerlijk (7,8%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Deerlijk hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Deerlijk hebben 751 van de 2.070 vestigingen (36,3%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Deerlijk hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Deerlijk hebben 34 van de 2.070 vestigingen (1,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Deerlijk? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie West-Vlaanderen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie