Bedrijven in de gemeente Dentergem: cijfers uit de KBO

In de gemeente Dentergem, in de provincie West-Vlaanderen, zijn 836 rechtspersonen en 1.418 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,7 jaar oud, en 6,8% heeft geen NACEBEL-code. Bij 475 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 27 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Dentergem zijn hier samengeteld.

836

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.418

vestigingen

15,7 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

54 (6,8%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

475 (33,5%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

27 (1,9%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Dentergem op de kaart van de provincie West-Vlaanderen

Dentergem staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Dentergem te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 25,6–31,3
  2. 31,3–33,2
  3. 33,2–34,9
  4. 34,9–36,1
  5. 36,1–38,7

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Dentergem

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Dentergem
8720 Markegem83615,7 jaar6,8%33,5%1,9%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Dentergem?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1899.

  1. Jonger dan 1 jaar6,5% · 54
  2. 1 tot 5 jaar24,5% · 205
  3. 5 tot 10 jaar17,3% · 145
  4. 10 tot 20 jaar22,1% · 185
  5. 20 tot 50 jaar25,5% · 213
  6. 50 jaar of ouder4,1% · 34

Welke rechtsvormen zijn er in Dentergem?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV32,2% · 461
  2. BVBA2,5% · 36
  3. NV4,4% · 63
  4. vzw3,8% · 55
  5. VME1,8% · 26
  6. Commanditaire vennootschap5,9% · 85
  7. VOF2,4% · 35
  8. Zonder rechtspersoonlijkheid2,4% · 35
  9. BTW-eenheid0,7% · 10
  10. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,7% · 10
  11. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)43,0% · 615

Dentergem vergeleken met de provincie West-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België

Dentergem vergeleken met de provincie West-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Dentergem15,7 jaar6,8%33,5%1,9%
Provincie West-Vlaanderen17,5 jaar9,9%32,4%1,5%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Dentergem

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Dentergem?

In Dentergem staan 836 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.418 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Dentergem?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Dentergem 15,7 jaar oud (België: 17,5 jaar). 4,1% bestaat al 50 jaar of langer en 31,0% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Dentergem hebben geen NACEBEL-code?

54 van de 800 rechtspersonen in Dentergem (6,8%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Dentergem hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Dentergem hebben 475 van de 1.418 vestigingen (33,5%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Dentergem hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Dentergem hebben 27 van de 1.418 vestigingen (1,9%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Dentergem? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie West-Vlaanderen

Meer statistieken

Begrippen