Bedrijven in de gemeente Etterbeek: cijfers uit de KBO
In de gemeente Etterbeek, in het Brussels Hoofdstedelijk Gewest, zijn 9.458 rechtspersonen en 10.854 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 21,9 jaar oud, en 28,4% heeft geen NACEBEL-code. Bij 2.003 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 61 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Etterbeek zijn hier samengeteld.
9.458
rechtspersonen met maatschappelijk adres
10.854
vestigingen
21,9 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
2.250 (28,4%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
2.003 (18,5%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
61 (0,6%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Etterbeek op de kaart van het Brussels Hoofdstedelijk Gewest
Etterbeek staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Etterbeek te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 18,3–19,3
- 19,3–20,4
- 20,4–25,0
- 25,0–28,4
- 28,4–33,4
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Etterbeek
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 1040 Etterbeek / Brussel | 9.458 | 21,9 jaar | 28,4% | 18,5% | 0,6% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Etterbeek?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1877.
- Jonger dan 1 jaar5,1% · 478
- 1 tot 5 jaar16,3% · 1.543
- 5 tot 10 jaar15,9% · 1.503
- 10 tot 20 jaar21,4% · 2.026
- 20 tot 50 jaar30,7% · 2.904
- 50 jaar of ouder10,6% · 1.004
Welke rechtsvormen zijn er in Etterbeek?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV25,6% · 3.255
- BVBA4,5% · 569
- NV4,6% · 582
- vzw12,6% · 1.601
- VME11,9% · 1.514
- Coöperatieve vennootschap1,4% · 184
- Commanditaire vennootschap1,4% · 176
- VOF0,4% · 57
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,6% · 198
- BTW-eenheid0,2% · 28
- Stichting0,6% · 80
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)4,9% · 621
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)30,3% · 3.855
Etterbeek vergeleken met het Brussels Hoofdstedelijk Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Etterbeek | 21,9 jaar | 28,4% | 18,5% | 0,6% |
| Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 20,8 jaar | 27,7% | 22,2% | 0,7% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Etterbeek
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Etterbeek?
In Etterbeek staan 9.458 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 10.854 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Etterbeek?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Etterbeek 21,9 jaar oud (België: 17,5 jaar). 10,6% bestaat al 50 jaar of langer en 21,4% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Etterbeek hebben geen NACEBEL-code?
2.250 van de 7.912 rechtspersonen in Etterbeek (28,4%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Etterbeek hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Etterbeek hebben 2.003 van de 10.854 vestigingen (18,5%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Etterbeek hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Etterbeek hebben 61 van de 10.854 vestigingen (0,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Etterbeek? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in het Brussels Hoofdstedelijk Gewest
- Brussel
- Elsene
- Ukkel
- Schaarbeek
- Anderlecht
- Sint-Jans-Molenbeek
- Sint-Gillis
- Vorst
- Sint-Lambrechts-Woluwe
- Sint-Pieters-Woluwe
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie