Bedrijven in de gemeente Evere: cijfers uit de KBO

In de gemeente Evere, in het Brussels Hoofdstedelijk Gewest, zijn 3.596 rechtspersonen en 4.473 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 18,0 jaar oud, en 22,3% heeft geen NACEBEL-code. Bij 1.146 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 26 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Evere zijn hier samengeteld.

3.596

rechtspersonen met maatschappelijk adres

4.473

vestigingen

18,0 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

664 (22,3%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

1.146 (25,6%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

26 (0,6%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Evere op de kaart van het Brussels Hoofdstedelijk Gewest

Evere staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Evere te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 18,3–19,3
  2. 19,3–20,4
  3. 20,4–25,0
  4. 25,0–28,4
  5. 28,4–33,4

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Evere

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Evere
1140 Evere3.59618,0 jaar22,3%25,6%0,6%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Evere?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1899.

  1. Jonger dan 1 jaar5,9% · 212
  2. 1 tot 5 jaar20,9% · 752
  3. 5 tot 10 jaar16,9% · 608
  4. 10 tot 20 jaar22,2% · 799
  5. 20 tot 50 jaar27,1% · 973
  6. 50 jaar of ouder7,0% · 252

Welke rechtsvormen zijn er in Evere?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV30,7% · 1.566
  2. BVBA4,5% · 232
  3. NV3,7% · 191
  4. vzw11,0% · 561
  5. VME11,9% · 606
  6. Coöperatieve vennootschap1,2% · 61
  7. Commanditaire vennootschap1,4% · 73
  8. VOF0,5% · 28
  9. Buitenlandse entiteit0,0% · 1
  10. Zonder rechtspersoonlijkheid0,2% · 11
  11. BTW-eenheid0,2% · 9
  12. Stichting0,2% · 9
  13. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,9% · 45
  14. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)33,6% · 1.715

Evere vergeleken met het Brussels Hoofdstedelijk Gewest en België

Evere vergeleken met het Brussels Hoofdstedelijk Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Evere18,0 jaar22,3%25,6%0,6%
Brussels Hoofdstedelijk Gewest20,8 jaar27,7%22,2%0,7%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Evere

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Evere?

In Evere staan 3.596 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 4.473 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Evere?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Evere 18,0 jaar oud (België: 17,5 jaar). 7,0% bestaat al 50 jaar of langer en 26,8% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Evere hebben geen NACEBEL-code?

664 van de 2.979 rechtspersonen in Evere (22,3%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Evere hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Evere hebben 1.146 van de 4.473 vestigingen (25,6%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Evere hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Evere hebben 26 van de 4.473 vestigingen (0,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Evere? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in het Brussels Hoofdstedelijk Gewest

Meer statistieken

Begrippen