Bedrijven in de gemeente Hooglede: cijfers uit de KBO

In de gemeente Hooglede, in de provincie West-Vlaanderen, zijn 1.023 rechtspersonen en 1.827 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,7 jaar oud, en 6,9% heeft geen NACEBEL-code. Bij 705 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 38 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Hooglede zijn hier samengeteld.

1.023

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.827

vestigingen

15,7 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

67 (6,9%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

705 (38,6%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

38 (2,1%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Hooglede op de kaart van de provincie West-Vlaanderen

Hooglede staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Hooglede te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 25,6–31,3
  2. 31,3–33,2
  3. 33,2–34,9
  4. 34,9–36,1
  5. 36,1–38,7

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Hooglede

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Hooglede
8830 Hooglede1.02315,7 jaar6,9%38,6%2,1%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Hooglede?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1923.

  1. Jonger dan 1 jaar6,0% · 61
  2. 1 tot 5 jaar24,8% · 254
  3. 5 tot 10 jaar18,1% · 185
  4. 10 tot 20 jaar22,4% · 229
  5. 20 tot 50 jaar24,3% · 249
  6. 50 jaar of ouder4,4% · 45

Welke rechtsvormen zijn er in Hooglede?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV30,2% · 552
  2. BVBA1,9% · 35
  3. NV4,0% · 74
  4. vzw3,4% · 62
  5. VME2,4% · 43
  6. Coöperatieve vennootschap0,2% · 3
  7. Commanditaire vennootschap6,6% · 120
  8. VOF2,4% · 44
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,9% · 35
  10. BTW-eenheid0,8% · 15
  11. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,8% · 15
  12. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)45,4% · 831

Hooglede vergeleken met de provincie West-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België

Hooglede vergeleken met de provincie West-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Hooglede15,7 jaar6,9%38,6%2,1%
Provincie West-Vlaanderen17,5 jaar9,9%32,4%1,5%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Hooglede

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Hooglede?

In Hooglede staan 1.023 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.827 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Hooglede?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Hooglede 15,7 jaar oud (België: 17,5 jaar). 4,4% bestaat al 50 jaar of langer en 30,8% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Hooglede hebben geen NACEBEL-code?

67 van de 965 rechtspersonen in Hooglede (6,9%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Hooglede hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Hooglede hebben 705 van de 1.827 vestigingen (38,6%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Hooglede hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Hooglede hebben 38 van de 1.827 vestigingen (2,1%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Hooglede? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie West-Vlaanderen

Meer statistieken

Begrippen