Bedrijven in de gemeente Ieper: cijfers uit de KBO

In de gemeente Ieper, in de provincie West-Vlaanderen, zijn 3.338 rechtspersonen en 5.800 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,4 jaar oud, en 9,5% heeft geen NACEBEL-code. Bij 1.829 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 89 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

Ieper heet in het andere landsdeel ook Ypres.

De cijfers van alle 5 postcodes van Ieper zijn hier samengeteld.

3.338

rechtspersonen met maatschappelijk adres

5.800

vestigingen

17,4 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

286 (9,5%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

1.829 (31,5%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

89 (1,5%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Ieper op de kaart van de provincie West-Vlaanderen

Ieper staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Ieper te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 25,6–31,3
  2. 31,3–33,2
  3. 33,2–34,9
  4. 34,9–36,1
  5. 36,1–38,7

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Ieper

Ieper heeft 5 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Ieper
8900 Ieper / Dikkebus2.39318,1 jaar10,3%30,9%1,5%
8902 Zillebeke27816,6 jaar6,6%32,7%1,9%
8904 Boezinge27515,5 jaar7,8%32,1%1,7%
8906 Elverdinge12813,9 jaar8,1%37,1%1,4%
8908 Vlamertinge26415,6 jaar8,7%31,6%1,1%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Ieper?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1877.

  1. Jonger dan 1 jaar5,3% · 177
  2. 1 tot 5 jaar19,5% · 651
  3. 5 tot 10 jaar19,6% · 654
  4. 10 tot 20 jaar22,6% · 756
  5. 20 tot 50 jaar27,6% · 922
  6. 50 jaar of ouder5,3% · 178

Welke rechtsvormen zijn er in Ieper?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV27,5% · 1.526
  2. BVBA1,8% · 102
  3. NV5,3% · 295
  4. vzw5,2% · 288
  5. VME4,6% · 254
  6. Coöperatieve vennootschap0,1% · 5
  7. Commanditaire vennootschap7,2% · 399
  8. VOF2,0% · 112
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid2,3% · 127
  10. BTW-eenheid1,4% · 77
  11. Stichting0,0% · 1
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,0% · 57
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)41,6% · 2.314

Ieper vergeleken met de provincie West-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België

Ieper vergeleken met de provincie West-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Ieper17,4 jaar9,5%31,5%1,5%
Provincie West-Vlaanderen17,5 jaar9,9%32,4%1,5%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Ieper

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Ieper?

In Ieper staan 3.338 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 5.800 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Ieper?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Ieper 17,4 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,3% bestaat al 50 jaar of langer en 24,8% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Ieper hebben geen NACEBEL-code?

286 van de 3.007 rechtspersonen in Ieper (9,5%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Ieper hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Ieper hebben 1.829 van de 5.800 vestigingen (31,5%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Ieper hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Ieper hebben 89 van de 5.800 vestigingen (1,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Ieper? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie West-Vlaanderen

Meer statistieken

Begrippen