Bedrijven in de gemeente Lendelede: cijfers uit de KBO
In de gemeente Lendelede, in de provincie West-Vlaanderen, zijn 636 rechtspersonen en 967 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,1 jaar oud, en 8,4% heeft geen NACEBEL-code. Bij 349 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 19 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Lendelede zijn hier samengeteld.
636
rechtspersonen met maatschappelijk adres
967
vestigingen
16,1 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
50 (8,4%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
349 (36,1%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
19 (2,0%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Lendelede op de kaart van de provincie West-Vlaanderen
Lendelede staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Lendelede te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 25,6–31,3
- 31,3–33,2
- 33,2–34,9
- 34,9–36,1
- 36,1–38,7
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Lendelede
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 8860 Lendelede | 636 | 16,1 jaar | 8,4% | 36,1% | 2,0% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Lendelede?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1899.
- Jonger dan 1 jaar6,1% · 39
- 1 tot 5 jaar24,6% · 156
- 5 tot 10 jaar19,8% · 126
- 10 tot 20 jaar18,1% · 115
- 20 tot 50 jaar26,8% · 170
- 50 jaar of ouder4,6% · 29
Welke rechtsvormen zijn er in Lendelede?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV33,9% · 337
- BVBA1,7% · 17
- NV5,0% · 50
- vzw3,8% · 38
- VME3,4% · 34
- Coöperatieve vennootschap0,3% · 3
- Commanditaire vennootschap7,6% · 76
- VOF2,0% · 20
- Zonder rechtspersoonlijkheid2,8% · 28
- BTW-eenheid0,7% · 7
- Stichting0,2% · 2
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,6% · 6
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)37,9% · 377
Lendelede vergeleken met de provincie West-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Lendelede | 16,1 jaar | 8,4% | 36,1% | 2,0% |
| Provincie West-Vlaanderen | 17,5 jaar | 9,9% | 32,4% | 1,5% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Lendelede
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Lendelede?
In Lendelede staan 636 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 967 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Lendelede?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Lendelede 16,1 jaar oud (België: 17,5 jaar). 4,6% bestaat al 50 jaar of langer en 30,7% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Lendelede hebben geen NACEBEL-code?
50 van de 595 rechtspersonen in Lendelede (8,4%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Lendelede hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Lendelede hebben 349 van de 967 vestigingen (36,1%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Lendelede hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Lendelede hebben 19 van de 967 vestigingen (2,0%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Lendelede? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie West-Vlaanderen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie