Bedrijven in de gemeente Lichtervelde: cijfers uit de KBO

In de gemeente Lichtervelde, in de provincie West-Vlaanderen, zijn 780 rechtspersonen en 1.489 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,9 jaar oud, en 8,2% heeft geen NACEBEL-code. Bij 553 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 33 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Lichtervelde zijn hier samengeteld.

780

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.489

vestigingen

15,9 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

59 (8,2%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

553 (37,1%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

33 (2,2%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Lichtervelde op de kaart van de provincie West-Vlaanderen

Lichtervelde staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Lichtervelde te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 25,6–31,3
  2. 31,3–33,2
  3. 33,2–34,9
  4. 34,9–36,1
  5. 36,1–38,7

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Lichtervelde

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Lichtervelde
8810 Lichtervelde78015,9 jaar8,2%37,1%2,2%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Lichtervelde?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1900.

  1. Jonger dan 1 jaar5,8% · 45
  2. 1 tot 5 jaar24,4% · 190
  3. 5 tot 10 jaar18,2% · 142
  4. 10 tot 20 jaar21,2% · 165
  5. 20 tot 50 jaar27,3% · 213
  6. 50 jaar of ouder3,2% · 25

Welke rechtsvormen zijn er in Lichtervelde?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV28,2% · 419
  2. BVBA1,5% · 23
  3. NV3,0% · 44
  4. vzw3,8% · 57
  5. VME3,5% · 52
  6. Coöperatieve vennootschap0,2% · 3
  7. Commanditaire vennootschap6,7% · 100
  8. VOF1,5% · 22
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid0,9% · 14
  10. BTW-eenheid0,6% · 9
  11. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,3% · 5
  12. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)49,6% · 736

Lichtervelde vergeleken met de provincie West-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België

Lichtervelde vergeleken met de provincie West-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Lichtervelde15,9 jaar8,2%37,1%2,2%
Provincie West-Vlaanderen17,5 jaar9,9%32,4%1,5%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Lichtervelde

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Lichtervelde?

In Lichtervelde staan 780 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.489 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Lichtervelde?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Lichtervelde 15,9 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,2% bestaat al 50 jaar of langer en 30,1% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Lichtervelde hebben geen NACEBEL-code?

59 van de 719 rechtspersonen in Lichtervelde (8,2%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Lichtervelde hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Lichtervelde hebben 553 van de 1.489 vestigingen (37,1%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Lichtervelde hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Lichtervelde hebben 33 van de 1.489 vestigingen (2,2%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Lichtervelde? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie West-Vlaanderen

Meer statistieken

Begrippen