Bedrijven in de gemeente Lo-Reninge: cijfers uit de KBO

In de gemeente Lo-Reninge, in de provincie West-Vlaanderen, zijn 349 rechtspersonen en 735 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,8 jaar oud, en 7,5% heeft geen NACEBEL-code. Bij 223 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 13 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Lo-Reninge zijn hier samengeteld.

349

rechtspersonen met maatschappelijk adres

735

vestigingen

15,8 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

25 (7,5%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

223 (30,3%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

13 (1,8%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Lo-Reninge op de kaart van de provincie West-Vlaanderen

Lo-Reninge staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Lo-Reninge te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 25,6–31,3
  2. 31,3–33,2
  3. 33,2–34,9
  4. 34,9–36,1
  5. 36,1–38,7

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Lo-Reninge

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Lo-Reninge
8647 Pollinkhove34915,8 jaar7,5%30,3%1,8%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Lo-Reninge?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1963.

  1. Jonger dan 1 jaar5,7% · 20
  2. 1 tot 5 jaar20,9% · 73
  3. 5 tot 10 jaar19,8% · 69
  4. 10 tot 20 jaar20,9% · 73
  5. 20 tot 50 jaar30,9% · 108
  6. 50 jaar of ouder1,7% · 6

Welke rechtsvormen zijn er in Lo-Reninge?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV24,9% · 176
  2. BVBA2,0% · 14
  3. NV4,5% · 32
  4. vzw2,0% · 14
  5. VME0,6% · 4
  6. Coöperatieve vennootschap0,3% · 2
  7. Commanditaire vennootschap6,9% · 49
  8. VOF2,1% · 15
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid2,1% · 15
  10. BTW-eenheid1,8% · 13
  11. Stichting0,1% · 1
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,6% · 11
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)51,1% · 362

Lo-Reninge vergeleken met de provincie West-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België

Lo-Reninge vergeleken met de provincie West-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Lo-Reninge15,8 jaar7,5%30,3%1,8%
Provincie West-Vlaanderen17,5 jaar9,9%32,4%1,5%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Lo-Reninge

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Lo-Reninge?

In Lo-Reninge staan 349 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 735 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Lo-Reninge?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Lo-Reninge 15,8 jaar oud (België: 17,5 jaar). 1,7% bestaat al 50 jaar of langer en 26,6% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Lo-Reninge hebben geen NACEBEL-code?

25 van de 332 rechtspersonen in Lo-Reninge (7,5%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Lo-Reninge hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Lo-Reninge hebben 223 van de 735 vestigingen (30,3%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Lo-Reninge hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Lo-Reninge hebben 13 van de 735 vestigingen (1,8%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Lo-Reninge? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie West-Vlaanderen

Meer statistieken

Begrippen