Bedrijven in de gemeente Oostkamp: cijfers uit de KBO

In de gemeente Oostkamp, in de provincie West-Vlaanderen, zijn 2.786 rechtspersonen en 4.488 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 14,8 jaar oud, en 6,2% heeft geen NACEBEL-code. Bij 1.570 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 81 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 3 postcodes van Oostkamp zijn hier samengeteld.

2.786

rechtspersonen met maatschappelijk adres

4.488

vestigingen

14,8 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

161 (6,2%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

1.570 (35,0%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

81 (1,8%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Oostkamp op de kaart van de provincie West-Vlaanderen

Oostkamp staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Oostkamp te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 25,6–31,3
  2. 31,3–33,2
  3. 33,2–34,9
  4. 34,9–36,1
  5. 36,1–38,7

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Oostkamp

Oostkamp heeft 3 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Oostkamp
8020 Waardamme2.78414,8 jaar6,1%35,0%1,8%
8040 Oostkamp153,8 jaar100,0%0,0%0,0%
8041 Oostkamp141,9 jaar100,0%0,0%0,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Oostkamp?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1919.

  1. Jonger dan 1 jaar5,7% · 160
  2. 1 tot 5 jaar24,3% · 678
  3. 5 tot 10 jaar20,6% · 574
  4. 10 tot 20 jaar21,5% · 598
  5. 20 tot 50 jaar25,3% · 704
  6. 50 jaar of ouder2,6% · 72

Welke rechtsvormen zijn er in Oostkamp?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV34,4% · 1.561
  2. BVBA2,1% · 94
  3. NV5,1% · 232
  4. vzw3,6% · 165
  5. VME3,3% · 150
  6. Coöperatieve vennootschap0,2% · 8
  7. Commanditaire vennootschap6,2% · 280
  8. VOF1,9% · 88
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,6% · 73
  10. BTW-eenheid0,9% · 43
  11. Stichting0,1% · 3
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,5% · 21
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)40,1% · 1.818

Oostkamp vergeleken met de provincie West-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België

Oostkamp vergeleken met de provincie West-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Oostkamp14,8 jaar6,2%35,0%1,8%
Provincie West-Vlaanderen17,5 jaar9,9%32,4%1,5%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Oostkamp

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Oostkamp?

In Oostkamp staan 2.786 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 4.488 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Oostkamp?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Oostkamp 14,8 jaar oud (België: 17,5 jaar). 2,6% bestaat al 50 jaar of langer en 30,1% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Oostkamp hebben geen NACEBEL-code?

161 van de 2.593 rechtspersonen in Oostkamp (6,2%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Oostkamp hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Oostkamp hebben 1.570 van de 4.488 vestigingen (35,0%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Oostkamp hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Oostkamp hebben 81 van de 4.488 vestigingen (1,8%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Oostkamp? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie West-Vlaanderen

Meer statistieken

Begrippen