Bedrijven in de gemeente Oostrozebeke: cijfers uit de KBO
In de gemeente Oostrozebeke, in de provincie West-Vlaanderen, zijn 743 rechtspersonen en 1.263 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,4 jaar oud, en 7,4% heeft geen NACEBEL-code. Bij 419 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 28 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Oostrozebeke zijn hier samengeteld.
743
rechtspersonen met maatschappelijk adres
1.263
vestigingen
16,4 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
52 (7,4%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
419 (33,2%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
28 (2,2%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Oostrozebeke op de kaart van de provincie West-Vlaanderen
Oostrozebeke staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Oostrozebeke te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 25,6–31,3
- 31,3–33,2
- 33,2–34,9
- 34,9–36,1
- 36,1–38,7
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Oostrozebeke
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 8780 Oostrozebeke | 743 | 16,4 jaar | 7,4% | 33,2% | 2,2% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Oostrozebeke?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1892.
- Jonger dan 1 jaar7,1% · 53
- 1 tot 5 jaar21,2% · 157
- 5 tot 10 jaar18,7% · 139
- 10 tot 20 jaar20,6% · 153
- 20 tot 50 jaar28,6% · 212
- 50 jaar of ouder3,8% · 28
Welke rechtsvormen zijn er in Oostrozebeke?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV31,3% · 395
- BVBA2,0% · 25
- NV5,0% · 63
- vzw2,8% · 36
- VME2,1% · 27
- Coöperatieve vennootschap0,1% · 1
- Commanditaire vennootschap7,8% · 98
- VOF2,3% · 29
- Zonder rechtspersoonlijkheid2,1% · 26
- BTW-eenheid1,0% · 13
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,6% · 7
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)43,0% · 544
Oostrozebeke vergeleken met de provincie West-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Oostrozebeke | 16,4 jaar | 7,4% | 33,2% | 2,2% |
| Provincie West-Vlaanderen | 17,5 jaar | 9,9% | 32,4% | 1,5% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Oostrozebeke
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Oostrozebeke?
In Oostrozebeke staan 743 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.263 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Oostrozebeke?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Oostrozebeke 16,4 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,8% bestaat al 50 jaar of langer en 28,3% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Oostrozebeke hebben geen NACEBEL-code?
52 van de 703 rechtspersonen in Oostrozebeke (7,4%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Oostrozebeke hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Oostrozebeke hebben 419 van de 1.263 vestigingen (33,2%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Oostrozebeke hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Oostrozebeke hebben 28 van de 1.263 vestigingen (2,2%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Oostrozebeke? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie West-Vlaanderen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie