Bedrijven in de gemeente Roeselare: cijfers uit de KBO

In de gemeente Roeselare, in de provincie West-Vlaanderen, zijn 7.168 rechtspersonen en 11.119 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,3 jaar oud, en 10,4% heeft geen NACEBEL-code. Bij 3.583 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 156 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

Roeselare heet in het andere landsdeel ook Roulers.

De cijfers van alle postcodes van Roeselare zijn hier samengeteld.

7.168

rechtspersonen met maatschappelijk adres

11.119

vestigingen

17,3 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

672 (10,4%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

3.583 (32,2%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

156 (1,4%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Roeselare op de kaart van de provincie West-Vlaanderen

Roeselare staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Roeselare te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 25,6–31,3
  2. 31,3–33,2
  3. 33,2–34,9
  4. 34,9–36,1
  5. 36,1–38,7

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Roeselare

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Roeselare
8800 Roeselare7.16817,3 jaar10,4%32,2%1,4%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Roeselare?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1905.

  1. Jonger dan 1 jaar5,6% · 404
  2. 1 tot 5 jaar20,8% · 1.489
  3. 5 tot 10 jaar18,1% · 1.296
  4. 10 tot 20 jaar22,1% · 1.581
  5. 20 tot 50 jaar28,8% · 2.062
  6. 50 jaar of ouder4,7% · 336

Welke rechtsvormen zijn er in Roeselare?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV29,4% · 3.254
  2. BVBA2,4% · 268
  3. NV6,3% · 692
  4. vzw5,8% · 646
  5. VME5,2% · 573
  6. Coöperatieve vennootschap0,2% · 26
  7. Commanditaire vennootschap6,6% · 735
  8. VOF1,9% · 212
  9. Buitenlandse entiteit0,0% · 1
  10. Zonder rechtspersoonlijkheid2,9% · 317
  11. BTW-eenheid1,3% · 145
  12. Stichting0,1% · 10
  13. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,6% · 71
  14. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)37,2% · 4.117

Roeselare vergeleken met de provincie West-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België

Roeselare vergeleken met de provincie West-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Roeselare17,3 jaar10,4%32,2%1,4%
Provincie West-Vlaanderen17,5 jaar9,9%32,4%1,5%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Roeselare

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Roeselare?

In Roeselare staan 7.168 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 11.119 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Roeselare?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Roeselare 17,3 jaar oud (België: 17,5 jaar). 4,7% bestaat al 50 jaar of langer en 26,4% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Roeselare hebben geen NACEBEL-code?

672 van de 6.449 rechtspersonen in Roeselare (10,4%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Roeselare hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Roeselare hebben 3.583 van de 11.119 vestigingen (32,2%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Roeselare hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Roeselare hebben 156 van de 11.119 vestigingen (1,4%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Roeselare? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie West-Vlaanderen

Meer statistieken

Begrippen