Bedrijven in de gemeente Schaarbeek: cijfers uit de KBO
In de gemeente Schaarbeek, in het Brussels Hoofdstedelijk Gewest, zijn 13.144 rechtspersonen en 16.597 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 20,8 jaar oud, en 31,6% heeft geen NACEBEL-code. Bij 3.946 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 116 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
Schaarbeek heet in het andere landsdeel ook Schaerbeek.
De cijfers van alle 2 postcodes van Schaarbeek zijn hier samengeteld.
13.144
rechtspersonen met maatschappelijk adres
16.597
vestigingen
20,8 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
3.390 (31,6%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
3.946 (23,8%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
116 (0,7%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Schaarbeek op de kaart van het Brussels Hoofdstedelijk Gewest
Schaarbeek staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Schaarbeek te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 18,3–19,3
- 19,3–20,4
- 20,4–25,0
- 25,0–28,4
- 28,4–33,4
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Schaarbeek
Schaarbeek heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 1030 Schaarbeek | 13.141 | 20,8 jaar | 31,6% | 23,8% | 0,7% |
|---|---|---|---|---|---|
| 1035 Schaarbeek | 3 | 33,9 jaar | 100,0% | 0,0% | 0,0% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Schaarbeek?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1900.
- Jonger dan 1 jaar4,9% · 638
- 1 tot 5 jaar17,2% · 2.265
- 5 tot 10 jaar15,4% · 2.029
- 10 tot 20 jaar21,8% · 2.863
- 20 tot 50 jaar32,1% · 4.219
- 50 jaar of ouder8,6% · 1.130
Welke rechtsvormen zijn er in Schaarbeek?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV24,1% · 4.597
- BVBA4,3% · 823
- NV2,1% · 407
- vzw14,1% · 2.689
- VME12,6% · 2.396
- Coöperatieve vennootschap2,4% · 465
- Commanditaire vennootschap1,3% · 240
- VOF0,5% · 91
- Buitenlandse entiteit0,0% · 3
- Zonder rechtspersoonlijkheid0,6% · 110
- BTW-eenheid0,1% · 23
- Stichting0,2% · 37
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,2% · 221
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)36,5% · 6.949
Schaarbeek vergeleken met het Brussels Hoofdstedelijk Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Schaarbeek | 20,8 jaar | 31,6% | 23,8% | 0,7% |
| Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 20,8 jaar | 27,7% | 22,2% | 0,7% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Schaarbeek
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Schaarbeek?
In Schaarbeek staan 13.144 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 16.597 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Schaarbeek?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Schaarbeek 20,8 jaar oud (België: 17,5 jaar). 8,6% bestaat al 50 jaar of langer en 22,1% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Schaarbeek hebben geen NACEBEL-code?
3.390 van de 10.720 rechtspersonen in Schaarbeek (31,6%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Schaarbeek hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Schaarbeek hebben 3.946 van de 16.597 vestigingen (23,8%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Schaarbeek hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Schaarbeek hebben 116 van de 16.597 vestigingen (0,7%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Schaarbeek? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in het Brussels Hoofdstedelijk Gewest
- Brussel
- Elsene
- Ukkel
- Anderlecht
- Etterbeek
- Sint-Jans-Molenbeek
- Sint-Gillis
- Vorst
- Sint-Lambrechts-Woluwe
- Sint-Pieters-Woluwe
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie