Bedrijven in de gemeente Sint-Gillis: cijfers uit de KBO
In de gemeente Sint-Gillis, in het Brussels Hoofdstedelijk Gewest, zijn 8.112 rechtspersonen en 10.235 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 20,6 jaar oud, en 32,8% heeft geen NACEBEL-code. Bij 2.073 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 62 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
Sint-Gillis heet in het andere landsdeel ook Saint-Gilles.
De cijfers van alle postcodes van Sint-Gillis zijn hier samengeteld.
8.112
rechtspersonen met maatschappelijk adres
10.235
vestigingen
20,6 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
2.182 (32,8%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
2.073 (20,3%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
62 (0,6%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Sint-Gillis op de kaart van het Brussels Hoofdstedelijk Gewest
Sint-Gillis staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Sint-Gillis te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 18,3–19,3
- 19,3–20,4
- 20,4–25,0
- 25,0–28,4
- 28,4–33,4
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Sint-Gillis
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 1060 Sint-Gillis | 8.112 | 20,6 jaar | 32,8% | 20,3% | 0,6% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Sint-Gillis?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1810.
- Jonger dan 1 jaar5,7% · 463
- 1 tot 5 jaar17,6% · 1.425
- 5 tot 10 jaar15,4% · 1.247
- 10 tot 20 jaar20,9% · 1.693
- 20 tot 50 jaar32,8% · 2.661
- 50 jaar of ouder7,7% · 621
Welke rechtsvormen zijn er in Sint-Gillis?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV22,1% · 2.631
- BVBA4,5% · 531
- NV2,7% · 325
- vzw15,6% · 1.861
- VME12,1% · 1.447
- Coöperatieve vennootschap2,5% · 303
- Commanditaire vennootschap1,4% · 163
- VOF0,6% · 69
- Zonder rechtspersoonlijkheid0,5% · 62
- BTW-eenheid0,1% · 7
- Stichting0,3% · 41
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,2% · 139
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)36,4% · 4.343
Sint-Gillis vergeleken met het Brussels Hoofdstedelijk Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Sint-Gillis | 20,6 jaar | 32,8% | 20,3% | 0,6% |
| Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 20,8 jaar | 27,7% | 22,2% | 0,7% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Sint-Gillis
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Sint-Gillis?
In Sint-Gillis staan 8.112 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 10.235 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Sint-Gillis?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Sint-Gillis 20,6 jaar oud (België: 17,5 jaar). 7,7% bestaat al 50 jaar of langer en 23,3% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Sint-Gillis hebben geen NACEBEL-code?
2.182 van de 6.658 rechtspersonen in Sint-Gillis (32,8%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Sint-Gillis hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Sint-Gillis hebben 2.073 van de 10.235 vestigingen (20,3%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Sint-Gillis hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Sint-Gillis hebben 62 van de 10.235 vestigingen (0,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Sint-Gillis? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in het Brussels Hoofdstedelijk Gewest
- Brussel
- Elsene
- Ukkel
- Schaarbeek
- Anderlecht
- Etterbeek
- Sint-Jans-Molenbeek
- Vorst
- Sint-Lambrechts-Woluwe
- Sint-Pieters-Woluwe
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie