Bedrijven in de gemeente Staden: cijfers uit de KBO
In de gemeente Staden, in de provincie West-Vlaanderen, zijn 1.135 rechtspersonen en 2.068 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,1 jaar oud, en 6,5% heeft geen NACEBEL-code. Bij 747 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 46 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Staden zijn hier samengeteld.
1.135
rechtspersonen met maatschappelijk adres
2.068
vestigingen
15,1 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
69 (6,5%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
747 (36,1%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
46 (2,2%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Staden op de kaart van de provincie West-Vlaanderen
Staden staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Staden te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 25,6–31,3
- 31,3–33,2
- 33,2–34,9
- 34,9–36,1
- 36,1–38,7
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Staden
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 8840 Staden | 1.135 | 15,1 jaar | 6,5% | 36,1% | 2,2% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Staden?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1922.
- Jonger dan 1 jaar5,6% · 63
- 1 tot 5 jaar24,1% · 274
- 5 tot 10 jaar19,3% · 219
- 10 tot 20 jaar24,3% · 276
- 20 tot 50 jaar23,6% · 268
- 50 jaar of ouder3,1% · 35
Welke rechtsvormen zijn er in Staden?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV28,6% · 591
- BVBA1,9% · 40
- NV3,1% · 64
- vzw3,4% · 70
- VME2,5% · 52
- Commanditaire vennootschap7,8% · 162
- VOF2,1% · 44
- Zonder rechtspersoonlijkheid3,1% · 65
- BTW-eenheid0,7% · 15
- Stichting0,0% · 1
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,6% · 12
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)46,0% · 949
Staden vergeleken met de provincie West-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Staden | 15,1 jaar | 6,5% | 36,1% | 2,2% |
| Provincie West-Vlaanderen | 17,5 jaar | 9,9% | 32,4% | 1,5% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Staden
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Staden?
In Staden staan 1.135 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.068 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Staden?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Staden 15,1 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,1% bestaat al 50 jaar of langer en 29,7% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Staden hebben geen NACEBEL-code?
69 van de 1.068 rechtspersonen in Staden (6,5%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Staden hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Staden hebben 747 van de 2.068 vestigingen (36,1%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Staden hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Staden hebben 46 van de 2.068 vestigingen (2,2%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Staden? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie West-Vlaanderen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie