Bedrijven in de gemeente Veurne: cijfers uit de KBO

In de gemeente Veurne, in de provincie West-Vlaanderen, zijn 1.394 rechtspersonen en 2.295 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,7 jaar oud, en 9,8% heeft geen NACEBEL-code. Bij 796 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 30 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

Veurne heet in het andere landsdeel ook Furnes.

De cijfers van alle postcodes van Veurne zijn hier samengeteld.

1.394

rechtspersonen met maatschappelijk adres

2.295

vestigingen

16,7 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

124 (9,8%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

796 (34,7%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

30 (1,3%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Veurne op de kaart van de provincie West-Vlaanderen

Veurne staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Veurne te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 25,6–31,3
  2. 31,3–33,2
  3. 33,2–34,9
  4. 34,9–36,1
  5. 36,1–38,7

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Veurne

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Veurne
8630 Bulskamp1.39416,7 jaar9,8%34,7%1,3%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Veurne?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1905.

  1. Jonger dan 1 jaar4,8% · 67
  2. 1 tot 5 jaar22,2% · 309
  3. 5 tot 10 jaar20,2% · 281
  4. 10 tot 20 jaar22,3% · 311
  5. 20 tot 50 jaar25,3% · 353
  6. 50 jaar of ouder5,2% · 73

Welke rechtsvormen zijn er in Veurne?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV31,9% · 703
  2. BVBA1,5% · 33
  3. NV4,7% · 104
  4. vzw5,9% · 130
  5. VME4,3% · 94
  6. Coöperatieve vennootschap0,2% · 4
  7. Commanditaire vennootschap4,7% · 103
  8. VOF2,8% · 62
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid2,8% · 62
  10. BTW-eenheid1,8% · 39
  11. Stichting0,1% · 2
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,0% · 22
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)38,3% · 843

Veurne vergeleken met de provincie West-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België

Veurne vergeleken met de provincie West-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Veurne16,7 jaar9,8%34,7%1,3%
Provincie West-Vlaanderen17,5 jaar9,9%32,4%1,5%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Veurne

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Veurne?

In Veurne staan 1.394 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.295 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Veurne?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Veurne 16,7 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,2% bestaat al 50 jaar of langer en 27,0% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Veurne hebben geen NACEBEL-code?

124 van de 1.261 rechtspersonen in Veurne (9,8%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Veurne hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Veurne hebben 796 van de 2.295 vestigingen (34,7%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Veurne hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Veurne hebben 30 van de 2.295 vestigingen (1,3%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Veurne? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie West-Vlaanderen

Meer statistieken

Begrippen