Bedrijven in de gemeente Vleteren: cijfers uit de KBO
In de gemeente Vleteren, in de provincie West-Vlaanderen, zijn 277 rechtspersonen en 642 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,5 jaar oud, en 10,3% heeft geen NACEBEL-code. Bij 222 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 19 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Vleteren zijn hier samengeteld.
277
rechtspersonen met maatschappelijk adres
642
vestigingen
15,5 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
28 (10,3%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
222 (34,6%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
19 (3,0%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Vleteren op de kaart van de provincie West-Vlaanderen
Vleteren staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Vleteren te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 25,6–31,3
- 31,3–33,2
- 33,2–34,9
- 34,9–36,1
- 36,1–38,7
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Vleteren
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 8640 Oostvleteren | 277 | 15,5 jaar | 10,3% | 34,6% | 3,0% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Vleteren?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1935.
- Jonger dan 1 jaar6,5% · 18
- 1 tot 5 jaar24,2% · 67
- 5 tot 10 jaar16,6% · 46
- 10 tot 20 jaar26,0% · 72
- 20 tot 50 jaar22,7% · 63
- 50 jaar of ouder4,0% · 11
Welke rechtsvormen zijn er in Vleteren?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV21,0% · 127
- BVBA1,7% · 10
- NV1,8% · 11
- vzw3,1% · 19
- VME0,3% · 2
- Coöperatieve vennootschap0,2% · 1
- Commanditaire vennootschap8,8% · 53
- VOF2,3% · 14
- Zonder rechtspersoonlijkheid3,0% · 18
- BTW-eenheid0,7% · 4
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,0% · 6
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)56,1% · 339
Vleteren vergeleken met de provincie West-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Vleteren | 15,5 jaar | 10,3% | 34,6% | 3,0% |
| Provincie West-Vlaanderen | 17,5 jaar | 9,9% | 32,4% | 1,5% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Vleteren
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Vleteren?
In Vleteren staan 277 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 642 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Vleteren?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Vleteren 15,5 jaar oud (België: 17,5 jaar). 4,0% bestaat al 50 jaar of langer en 30,7% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Vleteren hebben geen NACEBEL-code?
28 van de 271 rechtspersonen in Vleteren (10,3%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Vleteren hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Vleteren hebben 222 van de 642 vestigingen (34,6%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Vleteren hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Vleteren hebben 19 van de 642 vestigingen (3,0%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Vleteren? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie West-Vlaanderen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie